Rozpoczęła się budowa ulicy Lema

2009-06-30 17:32

Ulica Lema będzie główną drogą dojazdową do hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. W przyszłości poprawi komunikację pomiędzy osiedlami na granicy Śródmieścia i Nowej Huty. Własnie ruszyła budowa pierwszego odcinka ulicy Lema!

"To inwestycja z myślą o mieszkańcach Krakowa, a także główna droga dojazdowa do hali widowiskowo-sportowej, która stanie nieopodal parku Lotników w Czyżynach" - powiedział Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, podczas rozpoczęcia prac przy budowie ulicy Stanisława Lema.

We wtorek, 30 czerwca, na nieużytki przy alei Pokoju, na wysokości sklepu Decathlon wjechały koparki formy SKOBUD, która na zlecenie Miasta realizuje inwestycje około 900-metrowy odcinek nowej ulicy.
Ulica Lema będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą ze stron. Wzdłuż niej będą biegły ścieżki rowerowe i chodniki. Powstaną też zatoki dla autobusów. Od nowej ulicy będą odchodziły dwa wjazdy do przyszłego gmachu Hali widowiskowo-sportowej koło parku Lotników. Wykonana będzie też nowa droga do centrum handlowego Plaza. W ramach prac przebudowana będzie część torowiska tramwajowego w alei Pokoju. Powstanie nowe, szerokie skrzyżowanie.
Zgodnie z umową, pierwszy odcinek ulicy Lema ma być gotowy do połowy przyszłego roku. Inwestycja ma kosztować około 18 mln zł.

"Równolegle przygotowywany będzie projekt drugiego odcinka ulicy" - mówi Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
Chodzi o budowę 200-metrowego fragmentu arterii od strony alei Jana Pawła II. W ramach tego etapu inwestycji przebudowane będzie też skrzyżowanie, które połączy ulicę Lema z aleją Jana Pawła II i ulicą Meissnera.
Do końca października tego roku mają zostać przygotowane materiały potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej. W połowie przyszłego roku gotowe mają być dokumenty, które pozwolą na rozpoczęcie budowy drugiego odcinka.
W przyszłości ulica Lema zostanie przedłużona od alei Pokoju w kierunku południowo-wschodnim do ulicy Nowohuckiej i planowanej Trasy Ciepłowniczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej