Przetarg na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie

2007-06-08 13:51

Jest szansa, że w Warszawie powstanie Stadion Narodowy. Biuro Naczelnego Architekta Miasta we współpracy z Biurem Zamówień Publicznych Urzędu m.st. Warszawy ogłosiły 10 maja 2005 roku przetrag na zaprojektowanie, sfinansowanie i budowę stadionu piłkarskiego przy ulicy Łazienkowskiej.

Obiekt ma mieć powierzchnię 70 tys. mkw. i co najmniej 35 tys. miejsc siedzących. W zakres zamówienia wchodzi także stworzenie niezbędnej infrastruktury, w tym m.in. budowa boiska treningowego i parkingów na 3,5 tys. miejsc, a także budowa innych obiektów usługowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Ma także powstać nowy układ komunikacyjny. Termin składania wniosków upływa 21 czerwca.  Organizator przetargu zaprosi do negocjacji i składania ofert siedmiu wykonawców. Nowy stadion ma umożliwić nie tylko organizację imprez sportowych o randze międzynarodowej, ale także organizację innych imprez masowych, takich jak wystawy czy koncerty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej