Pozwolenie na budowę metra na Woli

2016-09-21 14:51
metro II linia
Autor: Marcin Czechowicz

Coraz bliżej do podpisania umów na rozbudowę drugiej linii metra w Warszawie. Wojewoda Zdzisław Sipiera podpisał pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza z rygorem natychmiastowej wykonalności.

To pierwsze z sześciu pozwoleń potrzebnych do rozbudowy II linii metra na zachód. Brakuje jeszcze pozwoleń na budowę stacji Płocka i Młynów oraz trzech wentylatorni. Zachodni odcinek II linii metra to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rodno Daszyńskiego. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Kwota kontraktu wynosi 1 147 999 590 zł brutto.

Trwa już budowa przedłużenia II linii z Dworca Wileńskiego w kierunku północno wschodnim. W ramach inwestycji powstanie ok. 3,12 km trasy. Planowane stacje to: „Szwedzka” (C16) pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; „Targówek” (C17) w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. S. Ossowskiego oraz „Trocka” (C18) w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką. Umowę z wykonawcą podpisano 11 marca, prace w terenie rozpoczęły się w końcu kwietnia.

Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Astaldi S.p.A. z Włoch. Kwota kontraktu wynosi 1 066 741 483 zł brutto. Budowa potrwa 38 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej