Pozwolenie na budowę metra na Woli

2016-09-21 14:51
metro II linia
Autor: Marcin Czechowicz

Coraz bliżej do podpisania umów na rozbudowę drugiej linii metra w Warszawie. Wojewoda Zdzisław Sipiera podpisał pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza z rygorem natychmiastowej wykonalności.

To pierwsze z sześciu pozwoleń potrzebnych do rozbudowy II linii metra na zachód. Brakuje jeszcze pozwoleń na budowę stacji Płocka i Młynów oraz trzech wentylatorni. Zachodni odcinek II linii metra to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rodno Daszyńskiego. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Kwota kontraktu wynosi 1 147 999 590 zł brutto.

Trwa już budowa przedłużenia II linii z Dworca Wileńskiego w kierunku północno wschodnim. W ramach inwestycji powstanie ok. 3,12 km trasy. Planowane stacje to: „Szwedzka” (C16) pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; „Targówek” (C17) w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. S. Ossowskiego oraz „Trocka” (C18) w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką. Umowę z wykonawcą podpisano 11 marca, prace w terenie rozpoczęły się w końcu kwietnia.

Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Astaldi S.p.A. z Włoch. Kwota kontraktu wynosi 1 066 741 483 zł brutto. Budowa potrwa 38 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej