Poznańskie Kolegium Zembala będzie większe. Ruszyła rozbudowa budynku

2017-03-14 14:32
Kolegium Zembala
Autor: Skanska Generalnym wykonawcą rozbudowy Kolegium Zembala jest Skanska

To długo wyczekiwana inwestycja. Aktualnie w zabytkowym budynku mieści się Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzięki rozbudowie gmachu zajęcia uniwersyteckie będą mogły odbywać w jednym budynku. Generalnym wykonawcą jest Skanska, a projekt powstał w pracowni PB Architekci. Wartość inwestycji to ponad 7,8 mln zł netto.

W ramach inwestycji powstanie nowy 4-kondygnacyjny gmach wydziału, który będzie połączony z Kolegium Zembala szklanym łącznikiem. W budynku powstaną nowe sale dydaktyczne, laboratoria, sale seminaryjne oraz pokoje dla doktorantów, magistrantów i pracowników uczelni. Powierzchnia całkowita wyniesie 2490 m², w tym użytkowa 2115 m².

Dotychczas studenci uczelni musieli docierać na zajęcia w odległe miejsca Poznania, gdyż niektóre katedry miały swoje siedziby w Baranowie czy na ul. Zgorzeleckiej. Inwestycja znacznie poprawi warunki nauki i pracy całego Wydziału.

Budynek będzie wybudowany w nowoczesnej, energooszczędnej technologii pod względem izolacji termicznej czy oświetlenia, co w przyszłości wpłynie na znaczne obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Cały kompleks zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Prace na budowie rozpoczęły się w styczniu 2017. Skanska wykonała już roboty ziemne. Aktualnie rozpoczęto wznoszenie konstrukcji obiektu. W połowie roku ruszą prace wykończeniowe, a cała inwestycja zakończy się w grudniu 2017.

Skanska zajmie się również zagospodarowaniem terenów zielonych. Powstanie też parking na 35 miejsc.

Kolegium Zembala
Autor: Skanska Zakończenie rozbudowy Kolegium Zembala zaplanowano na grudzień 2017

Nazwa inwestycji: Kolegium Zembala
Lokalizacja: ul. Dąbrowskiego, Poznań
Funkcja: Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Inwestor: Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: PB Architekci
Całkowita powierzchnia: 2490 m²
Liczba kondygnacji: 4
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2017
Zakończenie budowy: grudzień 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej