Poznań: nowe krzesełka i telebimy na stadionie

2010-07-02 18:37
Stadion w Poznaniu
Autor: europoznan2012

Półmetek w montażu siedzisk i start montażu największych telebimów w Polsce na poznańskim stadionie. Aktualnie trwa zaawansowany montaż krzesełek. Na trybunach I i III oraz w wypełnieniach nad trybuną II jest już 20 tys. miejsc. Jeszcze kilka dni temu, podczas świętojańskich drzwi otwartych, na III trybunie widoczne było miejsce na krzesełka, które utworzą nazwę miasta.

Lada moment rozpocznie się demontaż starych krzesełek na trybunach II i IV. Na ich miejscu pojawią się nowe. Miasto nie ponosi dodatkowych kosztów. Tę różnicę pokrywa Partner, stąd na wszystkich czterech trybunach będą jednakowe, bardziej komfortowe, estetyczne i bezpieczne siedziska.

Rozpoczął się już także montaż telebimów – to sprzęt o najwyższych parametrach technologicznych. Ekrany zabezpieczone przed urazami, dotarły drogą morską z jednej z największych fabryk sprzętu elektronicznego w Chinach, produkowane przez Moris Led. Prace montażowe przebiegać będą pod stałym nadzorem chińskich ekspertów, którzy przylecieli do Poznania.

Największe telebimy w Polsce zbudowane zostaną z 240 pojedynczych ekranów. Każdy z nich będzie miał ponad 115 m kw. Dotychczas dwa największe telebimy znajdowały się na budynku warszawskiej Riviery i w katowickim Spodku, których wielkość to prawie 100 m kw.

Telebimy na poznańskim stadionie zbudowane zostaną ze 120 pojedynczych ekranów każdy. Oba telebimy składają się z 1,5 miliona diod umożliwiających wyświetlanie obrazu. Na jeden piksel natomiast składają się 4 diody (2 red, 1 green, 1 blue). Telebimy posiadają płynną, ręczną lub automatyczną regulację jasności. Charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wilgoć i wodę. Dopuszczalna temperatura otoczenia dla sprzętu zawiera się w przedziale – 25 st. C do +55 st. C. Waga jednego ekranu to 50 kg, a więc stalowy stelaż zarówno nad II, jak i IV trybuną będzie dźwigał 6 ton elektroniki.

Stadion w Poznaniu
Autor: EURO Poznań 2012 Napis POZnan* w całości będzie składał się z 900 białych krzesełek, zamontowanych jest ponad 700. Nazwa miasta jest już w pełni czytelna.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej