Pierwsze turborondo na Podkarpaciu

2010-07-16 12:01
Turborondo w Stalowej Woli
Autor: Skanska S.A. Turborondo w Stalowej Woli.

Skanska zakończyła prace przy przebudowie ulic: Kwiatkowskiego i Bojanowskiej w Stalowej Woli. W ramach inwestycji na Podkarpaciu powstało pierwsze rondo turbinowe. Wartość prac wyniosła ponad 8,2 mln zł brutto.

Prace remontowe objęły 300-metrowy fragment ulicy Bojanowskiej, od zajazdu Sezam do turboronda. Trasa po przebudowie ma dwie (rozdzielone pasem zieleni) dwupasowe jezdnie o szerokości 7 m każda. W ramach inwestycji 1,3-kilometrowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego Skanska poszerzyła do 10 metrów. Na skrzyżowaniu remontowanych ulic wybudowano rondo turbinowe.

- To pierwsze tego typu rondo na Podkarpaciu i jednocześnie największe rondo w Stalowej Woli – mówi Mariusz Piotrowski, kierownik robót, Skanska. - Rondo ma maksymalną średnicę zewnętrzną 32,5 m oraz trzy wloty. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby potoki ruchu pasa zewnętrznego i wewnętrznego nie przecinały się. Jezdnie na rondzie zostały rozdzielone granitowymi separatorami oraz poziomym oznakowaniem w formie linii ciągłych. Rozwiązanie to pozwoli pojazdom w naturalny sposób kierować się na odpowiednie wyloty ronda, co zmniejszy ryzyko kolizji.

Dzięki tej inwestycji przemysłowe tereny Huty Stalowa Wola zyskają lepsze połączenie z układem komunikacyjnym miasta.

Skanska w Stalowej Woli

Skanska od lat realizuje inwestycje drogowe i mostowe na terenie Stalowej Woli. Największym projektem była budowa obwodnicy tego miasta – tzw. trasy Podskarpowej. Firma wykonała także ul. Grabskiego oraz wyremontowała drogi: wojewódzką nr 871 i krajową 77, łączące Stalową Wolę z Tarnobrzegiem i Niskiem.

Skanska na Podkarpaciu

Skanska jest wykonawcą przebudowy 23–kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami. Ponadto, wybudowała północną obwodnicę Rzeszowa oraz obwodnicę Biecza i Pilzna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej