Pierwsze turborondo na Podkarpaciu

2010-07-16 12:01
Turborondo w Stalowej Woli
Autor: Skanska S.A. Turborondo w Stalowej Woli.

Skanska zakończyła prace przy przebudowie ulic: Kwiatkowskiego i Bojanowskiej w Stalowej Woli. W ramach inwestycji na Podkarpaciu powstało pierwsze rondo turbinowe. Wartość prac wyniosła ponad 8,2 mln zł brutto.

Prace remontowe objęły 300-metrowy fragment ulicy Bojanowskiej, od zajazdu Sezam do turboronda. Trasa po przebudowie ma dwie (rozdzielone pasem zieleni) dwupasowe jezdnie o szerokości 7 m każda. W ramach inwestycji 1,3-kilometrowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego Skanska poszerzyła do 10 metrów. Na skrzyżowaniu remontowanych ulic wybudowano rondo turbinowe.

- To pierwsze tego typu rondo na Podkarpaciu i jednocześnie największe rondo w Stalowej Woli – mówi Mariusz Piotrowski, kierownik robót, Skanska. - Rondo ma maksymalną średnicę zewnętrzną 32,5 m oraz trzy wloty. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby potoki ruchu pasa zewnętrznego i wewnętrznego nie przecinały się. Jezdnie na rondzie zostały rozdzielone granitowymi separatorami oraz poziomym oznakowaniem w formie linii ciągłych. Rozwiązanie to pozwoli pojazdom w naturalny sposób kierować się na odpowiednie wyloty ronda, co zmniejszy ryzyko kolizji.

Dzięki tej inwestycji przemysłowe tereny Huty Stalowa Wola zyskają lepsze połączenie z układem komunikacyjnym miasta.

Skanska w Stalowej Woli

Skanska od lat realizuje inwestycje drogowe i mostowe na terenie Stalowej Woli. Największym projektem była budowa obwodnicy tego miasta – tzw. trasy Podskarpowej. Firma wykonała także ul. Grabskiego oraz wyremontowała drogi: wojewódzką nr 871 i krajową 77, łączące Stalową Wolę z Tarnobrzegiem i Niskiem.

Skanska na Podkarpaciu

Skanska jest wykonawcą przebudowy 23–kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami. Ponadto, wybudowała północną obwodnicę Rzeszowa oraz obwodnicę Biecza i Pilzna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej