Park Naukowo-Technologiczny, Sosnowiec. ZDJĘCIA

2013-01-22 18:10
park naukowo technologiczny sosnowiec
Autor: Arkadiusz Merek Park Naukowo- Technologiczny w Sosnowcu realziowany będzie w 4 etapach. W tej chwili zrealizowane są dwa etapy inwestycji.

Park Naukowo Technologiczny w Sosnowcu jest inwestycją władz Sosnowca, która ma na celu przyciągnięcie firm z branży nowych technologii. Inwestycja została zrealizowana przez Skanska w 2012 roku.

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Sosnowcu znajdują się budynek biurowy, produkcyjno-badawczy i konferencyjno-szkoleniowy. Park współpracuje z Politechniką Śląską, Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Współpraca Parku z wyższymi uczelniami daje firmom działającym na terenie Parku możliwości wykorzystania wyników badań naukowych, transferu wiedzy i pomysłów, praktyk studenckich.

Inwestorem Parku Naukowo-Technologicznego jest UM Sosnowiec, generalnym wykonawcą Skanska. Koszt inwestycji to 33 mln złotych. Powierzchnia użytkowa - 9160 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej