Otwarcie obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego

2007-05-22 19:23
Obwodnica Grodziska Wielkopolskiego
Autor: brak danych

W dniu 5 lipca 2006 r., po 12 miesiącach budowy, otwarto obwodnicę Grodziska Wielkopolskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Skanska S.A. - Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Poznaniu, której zakres prac wyceniono w kontrakcie na ponad 10,6 mln zł.

Skanska wykonała nawierzchnię z warstwy wiążącej i ścieralnej oraz nawierzchnię z kostki. W ramach robót ziemnych zostały wykonane wykopy i nasypy, a w ramach odwodnienia korpusu drogi: przepusty, studnie rewizyjne, kolektor, separatory, ściek z elementów prefabrykowanych oraz umocnienie rowu prefabrykatami żelbetonowymi. Podbudowa została wykonana z kruszywa łamanego o grubości 20 cm oraz z betonu asfaltowego o grubości 7 cm. Humusowanie skarp wchodziło w zakres robót wykończeniowych. Zamontowane zostały również urządzenia bezpieczeństwa ruchu, takie jak: oznakowanie poziome i pionowe, znaki drogowe, tablice kierunkowe, czy bariery ochronne.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zrealizował projekt z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej