Obwodnica Janikowa oddana do użytku

2011-05-30 12:02
Obwodnica Janikowa
Autor: Alstal Grupa Budowlana Sp.z o.o. sp.k. Obwodnica Janikowa

20 maja br. została oddana do użytku nowa obwodnica Janikowa. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Alstal Drogi Sp. z o.o. Koszt realizacji to ponad 18 mln zł.

Nowa droga o długości około 3 km jest połączona z układem komunikacyjnym miasta Janikowa oraz łączy drogi powiatowe z Janikowa do Rybitw i Tupadeł. Wybudowanie wiaduktu, modernizacja dróg dojazdowych (1,6 km) i dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym pozwoli na bezkolizyjne, bezpieczne przemieszczanie się na tereny gminy Janikowo. Prace związane z budową obwodnicy odbywały się zgodnie z założonym harmonogramem.

Przeczytaj koniecznie: II linia metra: jest pozwolenie na budowę stacji Świętokrzyska

Wśród zadań firmy Alstal – Drogi  w zakresie budowy obwodnicy Janikowa znalazły się m.in. takie elementy jak: roboty drogowe, budowa wiaduktu, przebudowa sieci telekomunikacyjnej, kolejowych urządzeń telekomunikacyjnych, elektroenergetycznych, budowa oświetlenia drogi i kanalizacji deszczowej.

Obwodnica Janikowa
Autor: Alstal Grupa Budowlana Sp.z o.o. sp.k.

Budowa obwodnicy wpłynie na poprawę płynności ruchu pojazdów. Pozwoli aktywizować tereny położone poza miastem. Umożliwi także realizację planów rewitalizacji centrum Janikowa po przeniesieniu ruchu tranzytowego ciężkich pojazdów na obwodnicę.

Inwestorem zlecającym wykonanie Obwodnicy Janikowa w ramach zamówienia publicznego firmie Alstal – Drogi z Mogilna była Gmina Janikowo. Inwestycja opiewała na kwotę ponad 18 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej