Nowy generalny wykonawca

2009-08-20 13:23
Teatr Powszechny
Autor: UM Warszawa

Wybrano ponownie wykonawcę modernizacji Teatru Powszechnego. Pierwszym była firma Mostostal Warszawa. Jednak po proteście ze strony konkurencji, wybrano inną ofertę. 18.08.09 r. w w siedzibie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta podpisano umowę z konsorcjum firm: Instal Białystok SA, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PROMONT Sp. z o.o.

Zakończenie prac remontowych planuje się po 8 miesiącach od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Będzie to najprawdopodobniej w połowie kwietnia 2010 r.
Miasto na tę inwestycję uchwałą Rady Warszawy przeznaczyło kwotę ok. 25 mln zł. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta prowadzi i nadzoruje inwestycję z ramienia m. st. Warszawy.
Teatr Powszechny
Autor: ew Tak dziś wygląda Teatr Powszechny. Modernizacja rozpocznie się lada moment, jeszcze w wakacje.

Budynek Teatru znajduje się w obrębie ulic Zamoyskiego i Al. Zielenieckiej, od południa sąsiaduje z Parkiem Skaryszewskim, a od wschodu z remontowaną właśnie fabryką Wedla. Położenie teatru w tak ruchliwym miejscu, drgania i hałas od ruchu ulicznego (tramwaje, autobusy) przedostają się do teatru. Intensywna praca teatru – działające trzy sceny, powoduje kolizje komunikacyjne wewnętrzne i zakłócenia.

Modernizacją i rozbudową mają być objęte głównie dwie mniejsze sceny Teatru. Mała Scena, stanie się wnętrzem o powierzchni 260 m2, z możliwością konfiguracji przestrzeni w dowolny sposób, tak, by stworzyć kontakt pomiędzy aktorami a widzami.
Nowa Mała Scena przewiduje ok. 220 miejsc czyli o prawie 100 więcej, niż obecnie istniejąca. Scena Garaż (dawna zaadaptowana pracownia krawiecka) obecnie mieszcząca ok. 45 widzów po modernizacji przyjmie ok. 100 widzów.
Duża Scena Teatru Powszechnego na tym etapie modernizacji co do liczby miejsc na widowni pozostanie bez zmian. Wymienione zostaną instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, wentylacji i klimatyzacji, centralnego ogrzewania wraz z modernizacją węzła cieplnego.
 

Budynek Teatru Powszechnego znajduje się na liście Stowarzyszenia Architektów Polskich, zawierającej wykaz obiektów Urbanistyki i Architektury XX wieku uznanych przez SARP jako dziedzictwo Kultury Współczesnej. Teatr Powszechny, otwarty jesienią 1944 roku, był pierwszym teatrem działającym w powojennej Warszawie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej