NCS o błędach na budowie Stadionu Narodowego

2011-05-25 12:33
Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie
Autor: NCS

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, Narodowe Centrum Sportu informuje, iż budowa Stadionu Narodowego w Warszawie prowadzona jest według projektu, do którego realizacji zobowiązał się Generalny Wykonawca, Konsorcjum Alpine-Hydrobudowa-PBG.

Jak donoszą media są błędy w projektach instalacji sanitarnych, elektrycznych i transformatorów oraz instalacji agregatów prądowych. Zarzuty dotyczą także schodów głównych, które nie przeszły pozytywnie próby obciążenia...

W odpowiedzi na w/w zarzuty NSC wystosował oficjalny komunikat: "Generalny Wykonawca podpisując umowę zapoznał się i zaakceptował wszystkie projekty, w tym instalacyjne oraz zobowiązał się do współpracy z projektantem w przypadku jakichkolwiek zmian lub wątpliwości dotyczących dokumentacji. Zgłaszanie jakichkolwiek uwag na obecnym etapie prac nie wpływa na zobowiązania Wykonawcy wobec Inwestora. NCS potwierdza, iż część konstrukcji schodów, nie zgłoszona przez Generalnego Wykonawcę do odbioru, wykonana jest w sposób wadliwy (wada ma charakter montażowy). Wada została wykryta przez Inspektorów Nadzoru Narodowego Centrum Sportu. NCS oczekuje na reakcję Generalnego Wykonawcy oraz planu naprawczy, który pozwoli nam na ocenę konsekwencji i wpływu na budowę".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej