Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody Mosina. Największa inwestycja wodociągowa w Polsce

2013-05-08 17:12
Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina
Autor: PTB Nickel Zakończenie modernizacji SUW Mosina zaplanowano na 2015 rok

Trwa modernizacja Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina. To kluczowa inwestycja dla Wielkopolski. Po zakończeniu prac SUW Mosina będzie najnowocześniejszą stacją wodociągową w Polsce. Inwestycja warta jest niemal 300 mln zł. Mimo upadłości generalnego wykonawcy i powiązanych z nim parterów modernizacja stacji przebiega terminowo. Obecnie rolę lidera konsorcjum pełni spółka PTB Nickel. Zakończenie prac zaplanowano na 2015 rok.

Modernizacja SUW Mosina. PTB Nickel realizuje największą inwestycję wodociągową w Polsce

Trwa modernizacja Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina. SUW Mosina to największy obiekt wodociągowy w Wielkopolsce. Modernizacja stacji jest obecnie największą inwestycją wodociągową w kraju. Celem modernizacji jest zwiększenie wydajności stacji do poziomu 150 tys. m3 na dobę oraz poprawa jakości produkowanej wody poprzez zastosowanie nowych technologii jej uzdatniania, w tym m.in. ozonowania. Po zakończeniu prac SUW Mosina będzie najnowocześniejszą stacją wodociągową w Polsce. Wartość inwestycji to niemal 300 mln zł.

Za realizację inwestycji w Mosinie odpowiedzialna jest spółka Aquanet. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w 2010 roku. Prace budowlane i terminowe zakończenie inwestycji zakłóciła upadłość ówczesnego lidera konsorcjum firmy Hydrobudowa 9 i powiązanych z nią parterów. W 2012 roku nowym liderem konsorcjum została spóła PTB Nickel, która przejęła pełną odpowiedzialność za kolejne 3 etapy modernizacji SUW Mosina.

Konsorcjum w pierwotnym składzie do końca stycznia 2012 r. wykonało prace związane z I etapem modernizacji, obejmujące m.in. budowę i rozruch napowietrzni oraz obiektów służących do oczyszczania popłuczyn. Obecnie, pod kierownictwem firmy PTB Nickel, trwają prace związane z II etapem modernizacji SUW Mosina, w ramach którego powstanie: budynek filtrów piaskowych, budynek filtrów węglowych oraz ozonownia. Prace przebiegają terminowo.

Terminowe zakończenie modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie, które zaplanowano na wrzesień 2015 roku, będzie dotrzymane.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej