Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie – nowa inwestycja spółki Skanska

2015-05-19 12:00
Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał 15 maja 2015 umowę na budowę nowej inwestycji warszawskiej – Międzypokoleniowego Centrum Edukacji. Generalnym wykonawcą została Skanska SA, która zrealizuje obiekt w formie „zaprojektuj i wybuduj” . W kompleksie znajdzie się klub seniora, filia biblioteki i żłobek. Projekt koncepcyjny stworzyła pracownia Kuryłowicz & Associates.

Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

Nowa inwestycja pod nazwą Międzypokoleniowe Centrum Edukacji powstanie przy ul. Radosnej 11, w warszawskim Wilanowie. Spółka Skanska SA zrealizuje kontrakt w formule „zaprojektuj i wybuduj” . Firma będzie również pełnić nadzór autorski nad realizacją projektu. Autorami koncepcji są natomiast architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. Kompleks będzie łączył w sobie funkcję kulturalną i oświatową. Do listopada 2016 w nowopowstającym obiekcie otwarte zostaną lokale dla seniorów, filia Biblioteki Publicznej oraz żłobek. Wartość inwestycji to 12 mln złotych.

Obiekt  zajmie 3 000 m2 powierzchni użytkowej oraz 13 000 m3. Wykonane zostanie osobne wejście do żłobka oraz osobne do części dedykowanej starszym użytkownikom. Budynek będzie składać się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. W ramach umowy zagospodarowany zostanie również teren wokół kompleksu. Wykonane zostaną dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, oraz trzy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, które wydzielone będą niską zielenią rekreacyjną. Na placach zabaw znajdą się takie atrakcje jak piaskownice, domki, bujaki czy zjeżdżalnie. Budynek i otoczenie dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W części dla najmłodszych powstanie 6-oddziałowy żłobek, który będzie w stanie przyjąć 150 dzieci.
W ramach umowy Skanska SA wyposaży sale dydaktyczne w stoły, krzesełka i leżaczki, zaś szatnie w szafki. Z kolei w klubie seniora spółka przewiduje budowę sekcji nauki obsługi komputera, nauki języków obcych, siłownię, salę do gimnastyki rehabilitacyjnej i relaksacyjnej, warsztaty artystyczne, Nordic Walking czy sekcję nauki gry w brydża.

Nazwa inwestycji: Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie
Adres inwestycji: ul. Radosna 11, Wilanów, Warszawa
Inwestor: Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy
Autor projektu architektonicznego: Skanska SA
Generalny wykonawca: Skanska SA
Początek realizacji: 15 maja 2015
Planowane oddanie do użytku: listopad 2016
Powierzchnia użytkowa: 3 000 m2
Koszt inwestycji: 12 mln złotych netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej