Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie – nowa inwestycja spółki Skanska

2015-05-19 12:00
Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał 15 maja 2015 umowę na budowę nowej inwestycji warszawskiej – Międzypokoleniowego Centrum Edukacji. Generalnym wykonawcą została Skanska SA, która zrealizuje obiekt w formie „zaprojektuj i wybuduj” . W kompleksie znajdzie się klub seniora, filia biblioteki i żłobek. Projekt koncepcyjny stworzyła pracownia Kuryłowicz & Associates.

Nowa inwestycja warszawska – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie

Nowa inwestycja pod nazwą Międzypokoleniowe Centrum Edukacji powstanie przy ul. Radosnej 11, w warszawskim Wilanowie. Spółka Skanska SA zrealizuje kontrakt w formule „zaprojektuj i wybuduj” . Firma będzie również pełnić nadzór autorski nad realizacją projektu. Autorami koncepcji są natomiast architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. Kompleks będzie łączył w sobie funkcję kulturalną i oświatową. Do listopada 2016 w nowopowstającym obiekcie otwarte zostaną lokale dla seniorów, filia Biblioteki Publicznej oraz żłobek. Wartość inwestycji to 12 mln złotych.

Obiekt  zajmie 3 000 m2 powierzchni użytkowej oraz 13 000 m3. Wykonane zostanie osobne wejście do żłobka oraz osobne do części dedykowanej starszym użytkownikom. Budynek będzie składać się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. W ramach umowy zagospodarowany zostanie również teren wokół kompleksu. Wykonane zostaną dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, oraz trzy place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, które wydzielone będą niską zielenią rekreacyjną. Na placach zabaw znajdą się takie atrakcje jak piaskownice, domki, bujaki czy zjeżdżalnie. Budynek i otoczenie dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W części dla najmłodszych powstanie 6-oddziałowy żłobek, który będzie w stanie przyjąć 150 dzieci.
W ramach umowy Skanska SA wyposaży sale dydaktyczne w stoły, krzesełka i leżaczki, zaś szatnie w szafki. Z kolei w klubie seniora spółka przewiduje budowę sekcji nauki obsługi komputera, nauki języków obcych, siłownię, salę do gimnastyki rehabilitacyjnej i relaksacyjnej, warsztaty artystyczne, Nordic Walking czy sekcję nauki gry w brydża.

Nazwa inwestycji: Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie
Adres inwestycji: ul. Radosna 11, Wilanów, Warszawa
Inwestor: Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy
Autor projektu architektonicznego: Skanska SA
Generalny wykonawca: Skanska SA
Początek realizacji: 15 maja 2015
Planowane oddanie do użytku: listopad 2016
Powierzchnia użytkowa: 3 000 m2
Koszt inwestycji: 12 mln złotych netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej