Lotniska, dworce, obiekty sportowe, uczelnie wyższe. Zobacz, jakie inwestycje zostały zrealizowane w 2012 roku

2013-01-11 12:27
Nowe inwestycje
Autor: brak danych

Prognozy dla branży budowlanej na 2013 rok niestety nie są optymistyczne. Kryzys w budownictwie jest odczuwalny. Mimo to rynek inwestycji budowlanych wciąż się rozwija – miniony 2012 rok to na pewno nie był czas stracony, powstawały nowe, duże i mniejsze inwestycje. W ostatnim czasie największy wysiłek inwestycyjny włożono przede wszystkim w infrastrukturę niezbędną do organizacji EURO. Mamy więc nowe obiekty sportowe, hotele, zmodernizowane dworce i porty lotnicze. W minionym roku powstały również nowe centra handlowe, biurowce, parki technologiczne, uczelnie wyższe i centra kultury. Przybyło wiele inwestycji, dlatego też proponujemy przegląd wybranych obiektów oddanych do użytku w 2012 roku.

Miniony 2012 rok rozpoczął się od wysokich wzrostów na rynku budowlanym, gdyż w fazie realizacji były jeszcze inwestycje infrastrukturalne realizowane pod hasłem EURO. W czerwcu 2012 co prawda odnotowano już pierwsze spadki produkcji budowlanej, ale pierwsze półrocze minionego roku zamknęło się 8-procentowym wzrostem rynku. Jednak z miesiąca na miesiąc wyniki sektora pogarszały się. Rok 2013, według firmy badawczo-konsultingowej PMR, będzie trudny. Jeszcze niedawno to przede wszystkim firmy budowlane zapowiadały kryzys, pogorszenie się koniunktury i sytuacji w budownictwie, natomiast rzeczywiste wskaźniki były jeszcze całkiem niezłe. W chwili obecnej i te nie pozostawiają złudzeń – w 2013 roku polski rynek budowlany zmniejszy się, oby tylko o jedno- a nie dwucyfrowy procent. Pozostaje więc pytanie czy branża budowlana pokona kolejne trudności? 

Przeczytaj także: Jaki będzie rok 2013 dla inwestycji i budownictwa?

Wybrane inwestycje oddane do użytku w 2012 roku – galeria zdjęć

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej