Łącznik brzeski oddany do użytku

2016-05-24 16:46
Łacznik brzeski
Autor: GDDKiA

Droga łącząca węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski jest już przejezdna. Koszt inwestycji to prawie 44 mln zł.

W ramach realizacji powstała droga klasy GP długości ok. 2,1 km. Odciąży ona ruch na ul. Leśnej, którą dotychczas odbywał się ruch z autostrady w kierunku Nowego Sącza. Odcinek docelowo będzie częścią drogi krajowej nr 75 na obszarze Brzeska.

W ciągu drogi wybudowana została estakada dł. ok. 200 m. Powstał również obiekt ramowy z funkcją przejścia dla zwierząt średnich, nasyp długości 300 m i wysokości od 4 do 16 m oraz rondo z jednym pasem na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94. Przebudowane zostało również skrzyżowanie z ul. Leśną w Brzesku, wybudowany chodnik i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powstały przepusty, drogi dojazdowe i urządzenia ochrony środowiska: zbiornik retencyjno-oczyszczający i urządzenia do oczyszczania wód oraz system odwodnienia pasa drogowego. Infrastruktura techniczna tj.: oświetleniowa, energetyczna, teletechniczna, wodociągowa, gazowa, urządzenia melioracyjne, kanalizacja sanitarna i deszczowa zostały zbudowane od podstaw lub przebudowane.

Drogę zaprojektowało i wybudowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie ze Skoczowa, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „ GODROM” z Gorlic oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy.
 

Łacznik Brzeski
Autor: GDDKiA Droga łącząca węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 ma długość 2,1 km
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej