Łącznik brzeski oddany do użytku

2016-05-24 16:46
Łacznik brzeski
Autor: GDDKiA

Droga łącząca węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski jest już przejezdna. Koszt inwestycji to prawie 44 mln zł.

W ramach realizacji powstała droga klasy GP długości ok. 2,1 km. Odciąży ona ruch na ul. Leśnej, którą dotychczas odbywał się ruch z autostrady w kierunku Nowego Sącza. Odcinek docelowo będzie częścią drogi krajowej nr 75 na obszarze Brzeska.

W ciągu drogi wybudowana została estakada dł. ok. 200 m. Powstał również obiekt ramowy z funkcją przejścia dla zwierząt średnich, nasyp długości 300 m i wysokości od 4 do 16 m oraz rondo z jednym pasem na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94. Przebudowane zostało również skrzyżowanie z ul. Leśną w Brzesku, wybudowany chodnik i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Powstały przepusty, drogi dojazdowe i urządzenia ochrony środowiska: zbiornik retencyjno-oczyszczający i urządzenia do oczyszczania wód oraz system odwodnienia pasa drogowego. Infrastruktura techniczna tj.: oświetleniowa, energetyczna, teletechniczna, wodociągowa, gazowa, urządzenia melioracyjne, kanalizacja sanitarna i deszczowa zostały zbudowane od podstaw lub przebudowane.

Drogę zaprojektowało i wybudowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie ze Skoczowa, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „ GODROM” z Gorlic oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy.
 

Łacznik Brzeski
Autor: GDDKiA Droga łącząca węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 ma długość 2,1 km
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej