Kolejny odcinek S8 oddany do użytku

2017-01-02 10:51
Droga ekspresowa Płońsk - Wyszków
Autor: Min. Infrastruktury

Kierowcy mogą już korzystać z 15-kilometrowej trasy, która powstała w woj. podlaskim – od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Budowa kolejnego fragmentu przyszłej drogi ekspresowej S8 Wrocław-Warszawa-Białystok kosztowała 435 mln zł brutto.

Wykonawcą inwestycji była włoska firma Asaldi. Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na terenie powiatu zambrowskiego trwała 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). W ciągu drogi powstało 15 obiektów inżynierskich oraz 70 przepustów. Trasa przystosowana jest  do ruchu ciężkich pojazdów:

Droga w większości została przebudowana, gdyż biegnie po istniejącym wcześniej śladzie drogi krajowej. Jedynie w okolicy Mażęcina została wybudowana nowa trasa, która mija miejscowość po stronie południowo-zachodniej i południowej.

Oddany do użytku odcinek to kolejny krok do powstania drogi ekspresowej S8 Wrocław-Warszawa-Białystok. Finalnie będzie to ważna trasa, która połączy centrum kraju ze wschodnią granicą państwa oraz umożliwi międzynarodowy ruch tranzytowy pomiędzy Litwą i Białorusią, a wschodnią i centralną Polską.

Na wybudowany odcinek Włosi udzielili 10-letnią gwarancję.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej