Kładka pod mostem Łazienkowskim oficjalnie otwarta
Most Łazienkowski dotychczas był omijany szerokim łukiem przez pieszych i rowerzystów. To już przeszłość. Piesi i rowerzyści mogą już korzystać z kładki pod mostem Łazienkowskim.
Pożar mostu Łazienkowskiego w 2015 roku wymusił remont przeprawy. To był dobry pretekst, aby przy okazji zaprojektować również tak potrzebne kładki dla pieszych i rowerzystów. Na początku grudnia 2016 wydane zostało pozwolenie na budowę przeprawy pieszo-rowerowej podwieszonej pod mostem, dziś kładka jest już gotowa. Została oficjalnie otwarta przez Hannę Gronkiewicz-Waltz 9 sierpnia 2017 roku.
Prosto z Rembertowa przez most Łazienkowski na bulwary wiślane
Dodajmy, że na ukończeniu jest również budowa drogi dla rowerów wzdłuż ul. Marsa. Oznacza to, że prawdopodobnie już w sierpniu 2017 rowerzyści będą mogli przejechać nową ścieżką z Rembertowa, dalej istniejącą ścieżką wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych przez most Łazienkowski, prosto na bulwary wiślane. Zgodnie z zapowiedziami ZDM za ponad dwa lata ścieżką rowerową będzie można dojechać aż do pl. Na Rozdrożu – donosi Gazeta Wyborcza
Kolejna kładka dla pieszych ma powstać na wyskokości ul. Karowej
Przypomnijmy, że w planach jest również budowa kładki przez Wisłę dla pieszych i rowerzystów na wysokości ul. Karowej na Powiślu oraz Okrzei na Pradze. Właśnie trwa konkurs na jej projekt, a prace można składać do sierpnia. Zgodnie z obietnicami Ratusza most ma powstać w 2019 roku.
Zobacz jak przebiegała budowa kładki pieszo-rowerowej pod mostem Łazienkowskim>>
Nazwa inwestycji: kładka pod mostem Łazienkowskim
Lokalizacja: Warszawa
Funkcja: rekreacyjna
Inwestor: Miasto Warszawa
Generalny wykonawca: Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Projektant: Transprojekt-Warszawa Sp. z o.o.
Zakończenie budowy: 27 lipiec 2017
Quiz. Rodzaje mostów i rekordy długości. Sprawdź swoją wiedzę.