Jest pomysł zagospodarowania Warszawy Głównej i deweloper

2015-04-24 15:26
Warszawa Główna projekt
Autor: PKP S.A. Warszawa Główna - projekt rewitalizacji

PKP S.A. i Xcity Investment wyłoniły dewelopera - Immofinanz Group - do dalszych negocjacji w sprawie zagospodarowania terenu Warszawy Głównej. Jest też już wstępny projekt nowej, warszawskiej inwestycji, której koszt szacowany jest na 700 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to lata 2017-2018.

Dwie wieże na Placu Zawiszy

Koncepcja warszawskiej inwestycji zakłada stworzenie nowoczesnej przestrzeni miejskiej ze zróżnicowaną zabudową. Mają powstać m.in. dwie wysokie wieże - dwa biurowce, które staną się charakterystycznym elementem Placu Zawiszy. Planowana jest także część handlowo-usługowa i mieszkaniowa. Inwestycja zakłada też stworzenie zielonej przestrzeni rekreacyjnej, m.in. na dachach przyszłych budynków. Wstępny projekt zakłada rewitalizację budynku dawnego dworca kolejowego. Będzie on połączony ze stacją kolejową i wielopoziomowym parkingiem dla samochodów osobowych, który powstanie nad istniejącymi torowiskami. Drugi parking, zlokalizowany pod ziemią, dostępny będzie od ulicy Kolejowej. W planach jest też przywrócenie ruchu kolejowego w obrębie nieczynnej obecnie stacji.

Inwestycja obejmie ok. 10-hektarowy teren w centrum miasta. PKP S.A. i Xcity Investment przystępują do negocjacji z inwestorem, dotyczących szczegółów projektu.

Warszawa Gówna w liczbach - projekt deweloperski
przestrzeń publiczna (w tym tereny zielone) - 15 400 m²
powierzchnia biurowa - 18 000 m²
mieszkania - 400
lokale kolercyjne - 200

Warszawa Główna nowa inwestycja
Autor: PKP S.A. Warszawa Główna - dawne funkcje kolejowej stacji uzupełnione zostaną o nowoczesną przestrzeń publiczną
dworzec kolejowy Warszawa Główna
Autor: PKP S.A. Zabudowa handlowa, mieszkaniowa i biurowa, połączona z terenami rekreacyjno-sportowymi - nowa Warszawa Główna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej