Fala powodziowa za nami - most Północny będzie na czas

2010-07-02 14:38
Budowa Mostu Północnego w Warszawie
Autor: Zarząd Miejskicj Inwestycji Drogowych w Warszawie Budowa Mostu Północnego w Warszawie

Pomimo wysokiego poziomu wody w Wiśle, prace przy budowie Trasy Mostu Północnego w ostatnich tygodniach trwały nieprzerwanie. Odstąpiono jedynie od robót związanych z powstającymi podporami nurtowymi. Obecnie trwa usuwanie skutków fali powodziowej, czyli oczyszczanie podpór nurtowych z naniesionego mułu i piasku oraz przygotowanie do ponownego wykonania elementów, które poddały się wysokiej wodzie. Wszystkie podpory lądowe z chwilą nadejścia fali były już gotowe i woda im nie zaszkodziła. Termin zakończenia budowy trasy na odcinku od ulicy Marymonckiej do ulicy Modlińskiej to niezmiennie koniec 2011 r.

Budowa Mostu Północnego w Warszawie
Autor: brak danych
Budowa Mostu Północnego w Warszawie
Autor: brak danych
Budowa Mostu Północnego w Warszawie
Autor: brak danych

Czerwiec na budowie

Po wprowadzonych z początkiem czerwca zmianach w organizacji ruchu, na miejscu dotychczasowego ronda u zbiegu ulic Świderskiej i Myśliborskiej rozpoczęło się wbijanie pali prefabrykowanych. Betonowe, zbrojone pale są wbijane przez kafar i utworzą fundamenty wiaduktu, którym Trasa Mostu Północnego przebiegnie nad ul. Myśliborską.

Wzdłuż nasypu biegnącego przy komisariacie policji na Białołęce powstają już segmenty ściany oporowej.

Po stronie bielańskiej 15 czerwca położono pierwsze warstwy masy bitumicznej na wschodniej jezdni Wisłostrady. To pierwszy gotowy fragment nawierzchni w tej inwestycji.

Na nowej kładce pieszo-rowerowej nad Wisłostradą zamontowano już balustrady. W tej chwili wykonywany jest montaż oświetlenia kładki.

Zdjęto także rusztowania podtrzymujące strop tunelu tramwajowego w rejonie ulicy Marymonckiej. Główna konstrukcja tunelu jest już gotowa.

Powstają liczne wiadukty. Zaawansowane są prace przy wiadukcie Trasy Mostu Północnego nad Wisłostradą. Obecnie trwa zbrojenie i betonowanie trzeciej, północnej płyty wiaduktu. Dobiegają także końca prace przy budowie wiaduktu pod ulicą Marymoncką. Równolegle trwa przygotowywanie nowej, zachodniej jezdni ulicy Marymonckiej. Po jej zakończeniu ruch będzie skierowany na nowy wiadukt.

Zmiany w organizacji ruchu

Na początku czerwca zmieniona została organizacja ruchu u zbiegu ulic Myśliborskiej, Obrazkowej i Świderskiej. Rondo zostało zastąpione dwoma mniejszymi, a ruch odbywa się jezdniami tymczasowymi, omijając teren na którym wcześniej znajdowało się rondo. Stare jezdnie zostały rozebrane i obecnie trwają prace przy przebudowie kanalizacji. Wykonywany jest również fragment jezdni ulic Świderskiej i Myśliborskiej w kierunku centrum.

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca zamknięta została ulica Obrazkowa. Objazd prowadzi ulicą Światowida, gdzie funkcjonują trzy pasy ruchu: po jednym dla kierunków Modlińska – Myśliborska i Myśliborska - Modlińska oraz buspas dla kierunku Myśliborska – Modlińska (z Tarchomina w stronę centrum). Dojazd do posesji przy ulicy Obrazkowej możliwy jest od Myśliborskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej