Droga ekspresowa S61 Szczuczyn – Raczki powstanie w II połowie 2020

2016-04-18 12:40
Przetarg na budowę drogi S61
Autor: GDDKiA Podpisanie umowy z wykonawcą na budowę drogi przewidziane jest na trzeci kwartał 2017

Generalna Dyrekacja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg ograniczony na projekt i budowę 63 km drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki. Wnioski można składać do 24 czerwca 2016.

Oferty składane do przetargu mogą dotyczyć trzech zadań. Pierwsze z nich obejmuje odcinek od Szczuczyna do węzła Ełk Południe dł. ok. 23 km, drugie – odcinek węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie dł. ok. 20 km (wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km) oraz zadanie trzecie – odcinek węzeł Wysokie – Raczki dł. ok. 20 km.

Do drugiego etapu dopuszczonych zostanie maks. 20 firm. Wykonawca na etapie składania oferty będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż 35 miesięcy, jednak nie krótszym niż 29 miesięcy. Wnioski przyjmowane będą do 24 czerwca 2016, natomiast podpisanie umowy z wykonawcą przewidziane jest na trzeci kwartał 2017.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie wybudowanie drogi oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym, a także uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej