Droga ekspresowa S61 Szczuczyn – Raczki powstanie w II połowie 2020

2016-04-18 12:40
Przetarg na budowę drogi S61
Autor: GDDKiA Podpisanie umowy z wykonawcą na budowę drogi przewidziane jest na trzeci kwartał 2017

Generalna Dyrekacja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg ograniczony na projekt i budowę 63 km drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki. Wnioski można składać do 24 czerwca 2016.

Oferty składane do przetargu mogą dotyczyć trzech zadań. Pierwsze z nich obejmuje odcinek od Szczuczyna do węzła Ełk Południe dł. ok. 23 km, drugie – odcinek węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie dł. ok. 20 km (wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km) oraz zadanie trzecie – odcinek węzeł Wysokie – Raczki dł. ok. 20 km.

Do drugiego etapu dopuszczonych zostanie maks. 20 firm. Wykonawca na etapie składania oferty będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż 35 miesięcy, jednak nie krótszym niż 29 miesięcy. Wnioski przyjmowane będą do 24 czerwca 2016, natomiast podpisanie umowy z wykonawcą przewidziane jest na trzeci kwartał 2017.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie wybudowanie drogi oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym, a także uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej