Centrum Sportów Wodnych. Chełm będzie miał najnowocześniejszy aquapark w regionie

2013-03-07 15:22
Chełm. Centrum sportu
Autor: Urząd Miasta Chełm (www.chelm.pl) Budynek aquaparku w Chełmie będzie miał liczne przeszklenia, ażurowe ściany i elewację ozdobioną iluminacją

Chełm zamierza wybudować aquapark z prawdziwego zdarzenia. Centrum Sportów Wodnych ma być pierwszym w kraju aquaparkiem połączonym z galerią handlową i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Polski. W budynku aquaparku znajdą się cztery baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, siłownia, sale do squasha, kręgielnia, a także salon odnowy biologicznej. Miasto podpisało umowę z projektantem.

Aquapark w Chełmie. Najnowocześniejsze centrum sportu w tej części Polski

Masywny obiekt, z licznymi przeszkleniami, ażurowymi ścianami i elewacją ozdobioną iluminacją zostanie wybudowany w Chełmie przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej – w miejscu dawnego stadionu. Oryginalna ma być sama bryła budynku Centrum Sportów Wodnych, nawiązująca do wypiętrzających się skał kredowych. Wokół aquaparku pojawią się nietypowe w formie latarnie światłowodowe. Przed obiektem ma się pojawić fontanna. Hol wejściowy ma zostać ozdobiony akwarium w kształcie pionowej tuby. Wnętrza obiektu wyposażone zostaną w „grę świateł”. Autorzy koncepcji chcą aby Centrum Sportów Wodnych zaskakiwało nowatorskimi rozwiązaniami. Aquapark zostanie wyposażony w multimedialne atrakcje, nadające kompleksowi nowoczesny charakter. Jedną z nich będzie kino wodne.

Centrum sportu połączone zostanie z galerią handlową - łączna powierzchnia obydwu obiektów może wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy mkw. Miasto Chełm podpisało umowę z firmą Schick Architekci, która zajmie się projektem aquaparku. Projekt Centrum Sportów Wodnych będzie kosztował 630 tys. zł.

Najważniejszym miejscem w aquaparku będzie zespół basenów sportowo-rekreacyjnych. Największy z nich to basen sportowy o powierzchni ponad 312 mkw. W budynku znajdzie się także basen pływacki, basen rozgrzewkowy, do nauki pływania, a także basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Ponadto w chełmskim Centrum Sportów Wodnych dostępne będą takie atrakcje jak: fitness, siłownia, trzy sale do squascha, kręgielnia, jacuzzi, kilka saun, solarium, pomieszczenia odnowy biologicznej.

Aquapark będzie jednym z najciekawszych obiektów w mieście pod względem architektonicznym. Władze miasta zapowiadają realizację jednej z najokazalszych budowli w regionie, która ma szansę stać się kolejną wizytówką Chełma.

Chełm. Centrum sportu
Autor: Urząd Miasta Chełm (www.chelm.pl) Centrum Sportów Wodnych w Chełmie. Oryginalna będzie bryła budynku, nawiązująca do wypietrzających się skał kredowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej