Budowa Stadionu Miejskiego w Tychach na finiszu

2015-04-15 12:59
Stadion Miejski GKS Tychy – wizualizacja
Autor: PERBO-PROJEKT Stadion Miejski GKS Tychy – wizualizacja

Trwają prace wykończeniowe przy Stadionie Miejskim GKS Tychy. Generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa SA.  Za projekt nowej inwestycji na Śląsku odpowiada firma PERGO-PROJEKT z Krakowa.

Nowa inwestycja śląska – Stadion Miejski GKS Tychy

Realizacja Stadionu Miejskiego GKS Tychy rozpoczęła się w 2012. Obecnie budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie – na trybunach trwa m. in. montaż siedzisk w barwach GKS Tychy (zielony, czarny i czerwony). Generalny wykonawca to Mostostal Warszawa SA.

Powierzchnia zabudowy Stadionu Miejskiego w Tychach wynosi 17 000 m², natomiast jego kubatura to 141 000 m³. Boisko ma wielkość 105,0 na 68,0 metrów. Po realizacji obiekt pomieści około 15 tysięcy widzów. W jednym z narożników zamiast sektora widowni zaprojektowany został pawilon z przeszklonymi salami i widokiem na pole gry.  Murawa, która ma zostać montowana w połowie kwietnia, zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej. Za bramkami, na trybunach zainstalowane zostaną wielkoformatowe telebimy. Pomiędzy standardowymi trybunami znajdzie się również strefa VIP z lożami i dwupoziomową restauracją, a także sale konferencyjne i rozległe przestrzenie komercyjne. Stadion będzie miał całodobowy monitoring oraz system identyfikacji kibica zlokalizowany przy wejściu. Nowa inwestycja przewiduje również parking dla ponad 300 samochodów. Stadion pochłonie ok. 128 mln zł.

Obiekt sportowy w Tychach spełniał będzie wymogi kategorii 3 UEFA oraz FIFA, co pozwoli na rozgrywanie meczów Ligi Mistrzów bądź eliminacyjnych do MŚ lub ME. Ponadto, stadion dostosowany ma zostać nie tylko do organizowania spotkań piłkarskich, ale również koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Planowany termin zakończenia prac budowlanych, a następnie oddanie obiektu do użytku przypada na połowę czerwca 2015.

Nazwa inwestycji: Stadion Miejski GKS Tychy
Adres inwestycji: Edukacji 7, Tychy
Inwestor: Tyski Sport SA
Autor projektu architektonicznego: Perbo-Projekt Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Początek realizacji: 2012
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015
Powierzchnia zabudowy: 17 000 m²
Koszt inwestycji: 128,0 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej