Akt erekcyjny wmurowany

2007-05-21 15:59

Na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu Wydziału Nauk Społecznych. Za cztery lata studenci filozofii, socjologii i dziennikarstwa, pedagogiki, psychologii oraz politologii przeprowadzą się wreszcie do własnego nowoczesnego budynku.

Nowy gmach powstanie między budynkiem Wydziału Prawa i Administracji a Gmachem Biblioteki Głównej. Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budynków Wydziału Nauk Społecznych UG został rozstrzygnięty 9 maja 2005 roku. Zwyciężyła praca złożona przez Autorską Pracownię Projektową STUDIO M z Sopotu. Na 20 tys. mkw. znajdzie miejsce pięć instytutów.

Szacowany koszt budowy to 66 mln zł. Pieniądze pochodzą z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ze środków unijnych i własnych. Inwestycja powinna ruszyć w 2007 roku i potrwać cztery lata. Pod koniec grudnia 2006 roku powinna zakończyć się przetargowa procedura wyłonienia głównego wykonawcy.
Inwestycja powstaje w ramach programu: Budowa Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to plan rozwoju UG do 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej