ABM Solid podpisał kolejne umowy w Elektrowni Połaniec

2011-03-29 16:46
Elektrownia Połaniec
Autor: ABM Solid

ABM Solid wykona roboty żelbetonowe oraz prace ziemne przy budynku składowania biomasy w Elektrowni Połaniec. Prace związane są z projektem Green Unit realizowanym przez głównego wykonawcę Foster Wheeler Energia Polska, który jest zarazem zleceniodawcą prac dla ABM Solid. Wartość dwóch podpisanych właśnie umów opiewa na 9 mln zł netto. Zakończenie robót planowane jest na koniec września 2011 roku.

W Elektrowni Połaniec należącej do Grupy GDF Suez Energia Polska powstaje fluidalny kocioł parowy na biomasę, który zastąpi istniejący kocioł pyłowy na węgiel kamienny. ABM Solid od lipca 2010 r. wykonuje już prace fundamentowe w ramach Green Unit, w tym buduje płytę żelbetonową pod nowy kocioł. Obecne dwa kontrakty: pierwszy o wartości 1,5 mln zł netto na wykonanie robót ziemnych oraz drugi o wartości 7,5 mln zł netto na roboty żelbetonowe związane są z budową budynku składowiska biomasy.

- Zgodnie z zapowiedziami pozyskaliśmy kolejne zlecenia przy projekcie Green Unit w Elektrowni Połaniec. To bardzo duża inwestycja, gdzie Generalny Wykonawca bacznie zwraca uwagę na jakość wykonywanych prac. To, że zostaliśmy wybrani do kolejnych zadań świadczy o zaufaniu do naszej jakości - mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid. - Podpisanie kolejnego kontraktu z komercyjnym inwestorem to także zapowiedź zmiany jaka następuje w naszym portfelu zamówień. Liczymy na zwiększenie w tym roku ilości kontraktów przemysłowych, które cechują się większą rentownością niż kontrakty w przetargach publicznych.

Łączna wartość kontraktów podpisanych przez ABM Solid z Foster Wheeler Energia Polska to ponad 27 mln zł. Obecnie portfel zamówień Grupy ABM Solid ma wartość 640 mln zł, z czego do realizacji w 2011 roku przeznaczono 470 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej