A4 już z czynnym węzłem Korczowa

2014-06-23 17:21
Węzeł Korczowa
Autor: GDDKiA GDDKiA oddała do użytku węzeł Korczowa, w ciągu autostrady A4 przed granicą z Ukrainą

Węzeł Korczowa był kolejnym etapem budowy autostrady A4 w ramach odcinka Przemyśl – Korczowa, który przez GDDKiA został włączony do ruchu 18 czerwca. Węzeł Korczowa to dwupoziomowy węzeł typu trąbka.

Korczowa jest ostatnim węzłem komunikacyjnym na terenie Polski, którym można zjechać z autostrady A4 przez granicą z Ukrainą. Ciąg tego odcinka autostrady został oddany do użytku pod koniec grudnia 2013. Jego wykonawcą jest grecka firma J&P AVAX. Brakowało jeszcze węzła umożliwiający zjazd z autostrady. Gdy powstanie wybudowany nowy terminal graniczny dla samochodów, bo w przyszłości ruch do granicy będzie kierowany główną nitka A4, a ruch tranzytowy skierowany zostanie, poprzez węzeł Korczowa, na istniejący obecnie terminal.

Trzeba jeszcze dodać, że nowy węzeł jest łącznikiem pomiędzy autostradą A4 i drogą krajową nr 4. Jak podkreśla GDDKiA, węzeł Korczowa, ze względu na swoją lokalizację, będzie miał duży wpływ na rozwój terenów przygranicznych i powstawanie stref ekonomicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej