Tak wyglądają Aleje Praskie – nowe osiedle na Pradze-Południe od Develii. Zobacz nowe osiedle mieszkaniowe w Warszawie

2023-09-11 11:06

Powstał już pierwszy etap osiedla Aleje Praskie na Pradze-Południe. Łącznie w latach 2021–2025 firma Develia planuje wybudować tu 1200 mieszkań. Obecnie powstają jednocześnie trzy kolejne etapy inwestycji. Zobacz zdjęcia i wizualizacje oraz poznaj najważniejsze fakty.

Spis treści

 1. Osiedle Aleje Praskie od Develii – najważniejsze fakty
 2. Gdzie buduje się osiedle Aleje Praskie?
 3. Zakończyła się budowa I etapu inwestycji Aleje Praskie
 4. Zobacz galerię wizualizacji osiedla Aleje Praskie
 5. Jakie etapy osiedla powstają obecnie?
 6. Otoczenie inwestycji Aleje Praskie

Osiedle Aleje Praskie od Develii – najważniejsze fakty

Aleje Praskie to osiedle mieszkaniowe firmy Develia, powstające na styku Kamionka i Grochowa na Pradze-Południe w Warszawie. Projekt podzielony jest na kilka etapów i zakłada budowę 1200 mieszkań w niskich, 5-piętrowych budynkach, z dominantą od strony ul. Podskarbińskiej. Każde mieszkanie będzie miało dodatkową otwartą przestrzeń w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Lokale będą od 1-pokojowych do 5-pokojowych.

W otoczeniu bloków powstaną m.in.:

 • alejki spacerowe,
 • tężnia solankowa,
 • plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców,
 • siłownia plenerowa,
 • elementy wodne z mostkami.

Centralnym punktem osiedla będzie plac z miejscem na kawiarnie i restauracje. Na parterze budynków zaplanowano także lokale usługowe.

Zobacz galerię: Zobacz Aleje Praskie – nowe, ciekawe osiedle na Pradze-Południe. Pierwszy etap już gotowy

Gdzie buduje się osiedle Aleje Praskie?

Nowe osiedle powstaje w północnej części Pragi-Południe. Dokładny adres to ul. Podskarbińska 32/34. Wcześniej mieściły się tu zakłady państwowej spółki zbrojeniowej Mesko. Kilkaset metrów od osiedla planowana jest stacja metra Mińska na 3. linii metra. Biuro sprzedaży mieści się przy ul. Podskarbińskiej 34 w Warszawie (22 100 11 12). 

Zobacz też:

Zakończyła się budowa I etapu inwestycji Aleje Praskie

30 czerwca 2023 r. dobiegła końca budowa I etapu osiedla. Generalnym wykonawcą tej części inwestycji jest firma TechBau, która przeprowadziła zasadnicze prace budowlane. Mieszkańcom przekazano już klucze.

W I etapie powstało 110 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Wszystkie lokale mają balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na parterze powstało 11 lokali usługowych. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia Tremend.

Zobacz galerię wizualizacji osiedla Aleje Praskie

Jakie etapy osiedla powstają obecnie?

Aktualnie w budowie są jednocześnie trzy etapy osiedla Aleje Praskie, w ramach których powstaje łącznie 580 mieszkań. Strona dewelopera podaje następujące daty ukończenia kolejnych etapów:

 • Etap II – 31.01.2024,
 • Etap IV – 31.08.2024,
 • Etap VI – 30.10.2023.

Jak podano, etapy I, II oraz VI inwestycji uzyskały międzynarodowy certyfikat BREEAM, będący potwierdzeniem zastosowania na budowie rozwiązań proekologicznych.

Otoczenie inwestycji Aleje Praskie

Inwestycja położona jest w zyskującej na popularności, oryginalnej dzielnicy Kamionek (na pograniczu Kamionka i Grochowa). Jej charakter tworzą odnowione kamienice, pofabryczne budynki oraz ciekawa sztuka uliczna. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych – ul. Grochowskiej, ul. Targowej, Al. Waszyngtona i Al. Stanów Zjednoczonych – pozwala na szybki dojazd w inne rejony miasta, a dotarcie samochodem do centrum zajmuje kilkanaście minut.

Osoby preferujące poruszanie się środkami komunikacji miejskiej mogą wybierać pomiędzy autobusami, tramwajami, koleją (dworzec PKP Warszawa Wschodnia), a w przyszłości także III linią metra, gdyż kilkaset metrów od osiedla ma powstać stacja Mińska.

Liczne tereny zielone stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również do odpoczynku i wyciszenia w wielkim mieście. W pobliżu znajdziemy parki, m.in.: Park Obwodu Praga Armii Krajowej, Park Polińskiego, Park Skaryszewski czy teren wokół Jeziora Kamionkowskiego.

Rozumiesz te modne słowa czy powtarzasz tylko jak papuga? Quiz językowy dla inteligentnych

Pytanie 1 z 12
Betonoza to...
Czytaj więcej