Przy Bernardyńskiej Wodzie

2007-05-29 16:24
Catalina
Autor: Catalina Development

Nowy apartamentowiec spółki Catalina Development powstaje w pobliżu skrzyżowania ulic Powsińskiej i Idzikowskiego na warszawskiej Sadybie, w zielonym parku z jeziorkiem.Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce 3 listopada 2004 roku. Apartamentowiec będzie oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej Szaroszyk & Rycerski Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Hochtief Polska.

Apartamentowiec "Przy Bernardyńskiej Wodzie" będzie pięciosegmentowy; segmenty ułożą się w kształt litery "E". Dwa z nich, te położone wewnętrznie, będą pięciopiętrowe, pozostałe - sześciopiętrowe.
Łącznie powstanie 113 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od ok. 30 do 130 m2.
Każda klatka schodowa będzie miała oddzielne wejście - przestronny hol z windą, a na każdym piętrze powstaną co najwyżej trzy mieszkania.
Od strony południowej apartamentowiec sąsiaduje z niezabudowanym terenem, wzdłuż którego rosną wysokie drzewa. Właśnie z tej strony powstaną mieszkania z ogromnymi, zajmującymi całą ścianę oknami.
W niektórych apartamentach - tych położonych na najwyższej kondygnacji - powstaną pokoje z dwiema przeszklonymi ścianami. Inne mieszkania będą miały takie przeszklenia w łazienkach.
Wszystkie lokale będą miały balkony, a nawet ogromne, kilkudziesięciometrowe tarasy. Wybrane mieszkania (głównie 65- metrowe) będą miały kilkumetrowe schowki gospodarcze z wejściem bezpośrednio z tarasu.
Pomieszczenia gospodarcze powstaną także na terenie podziemnego parkingu.

Standard wykończenia budynku

  • parter i ściany wysuniętych części budynku, klatki drugiej i czwartej od frontu - wykończone okładziną z naturalnego piaskowca,
  • hole wejściowe - posadzka z płyt kamiennych,
  • klatki schodowe i korytarze - posadzki z płyt terrazzo lub okładziny gresowej,
  • wszystkie okna w mieszkaniach - z klejonego, szlachetnego drewna, powlekanego lakierami.

Budynek będzie ogrodzony i strzeżony, z portiernią w głównym lobby. Przy wejściach zostaną zainstalowane czytniki zbliżeniowe kart pasywnych.
Na terenie całego osiedla, w podziemnego garażu i we wszystkich holach wejściowych będą zainstalowane kamery. Brama wjazdowa na teren osiedla i bramy garażowe będą otwierane pilotem.
Wejście na teren osiedla zaprojektowano od strony pieszej promenady, usytuowanej pomiędzy budynkiem a terenem zielonym wzdłuż ulicy Idzikowskiego, wjazd - od ulicy Powsińskiej.
Od południowej strony budynku zaplanowano dwa dziedzińce - wewnętrzne ogrody, otwarte na szpaler rosnących na granicy działki drzew. Na całym terenie przewidziano oświetlenie zewnętrzne i formy małej architektury, takie jak ławki i donice.

Inwestycję współfinansuje Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny.
Mieszkania są sprzedawane są na zasadach zastrzeżonego rachunku powierniczego (kontrolę nad pieniędzmi klientów ma bank, a deweloper ma do nich dostęp dopiero po przeniesieniu prawa własności lokalu na klienta).

Ceny mieszkań w apartamentowcu są zróżnicowane, najdroższe są mieszkania na najwyższych kondygnacjach; tu cena metra kwadratowego sięga 5200 złotych. Stosunkowo drogie są także mieszkania oddalone od ul. Powsińskiej. najtańsze lokale można kupić za ok. 3900 złotych za m2.

Nowy apartamentowiec Cataliny Development sp. z o.o. należącej do Catalina Group to kolejna inwestycja tej firmy w Warszawie; wśród już zrealizowanych projektów warto wymienić takie, jak: Tagore - nowoczesny budynek na Starym Mokotowie, Mieszkania Przy Wyścigach - trzy 13- piętrowe budynki w sąsiedztwie 140- hektarowego parku Wyścigów Konnych czy luksusowa willa Walecznych 39 na Saskiej Kępie.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej