Przy Bernardyńskiej Wodzie

2007-05-29 16:24
Catalina
Autor: Catalina Development

Nowy apartamentowiec spółki Catalina Development powstaje w pobliżu skrzyżowania ulic Powsińskiej i Idzikowskiego na warszawskiej Sadybie, w zielonym parku z jeziorkiem.Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce 3 listopada 2004 roku. Apartamentowiec będzie oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej Szaroszyk & Rycerski Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Hochtief Polska.

Apartamentowiec "Przy Bernardyńskiej Wodzie" będzie pięciosegmentowy; segmenty ułożą się w kształt litery "E". Dwa z nich, te położone wewnętrznie, będą pięciopiętrowe, pozostałe - sześciopiętrowe.
Łącznie powstanie 113 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od ok. 30 do 130 m2.
Każda klatka schodowa będzie miała oddzielne wejście - przestronny hol z windą, a na każdym piętrze powstaną co najwyżej trzy mieszkania.
Od strony południowej apartamentowiec sąsiaduje z niezabudowanym terenem, wzdłuż którego rosną wysokie drzewa. Właśnie z tej strony powstaną mieszkania z ogromnymi, zajmującymi całą ścianę oknami.
W niektórych apartamentach - tych położonych na najwyższej kondygnacji - powstaną pokoje z dwiema przeszklonymi ścianami. Inne mieszkania będą miały takie przeszklenia w łazienkach.
Wszystkie lokale będą miały balkony, a nawet ogromne, kilkudziesięciometrowe tarasy. Wybrane mieszkania (głównie 65- metrowe) będą miały kilkumetrowe schowki gospodarcze z wejściem bezpośrednio z tarasu.
Pomieszczenia gospodarcze powstaną także na terenie podziemnego parkingu.

Standard wykończenia budynku

  • parter i ściany wysuniętych części budynku, klatki drugiej i czwartej od frontu - wykończone okładziną z naturalnego piaskowca,
  • hole wejściowe - posadzka z płyt kamiennych,
  • klatki schodowe i korytarze - posadzki z płyt terrazzo lub okładziny gresowej,
  • wszystkie okna w mieszkaniach - z klejonego, szlachetnego drewna, powlekanego lakierami.

Budynek będzie ogrodzony i strzeżony, z portiernią w głównym lobby. Przy wejściach zostaną zainstalowane czytniki zbliżeniowe kart pasywnych.
Na terenie całego osiedla, w podziemnego garażu i we wszystkich holach wejściowych będą zainstalowane kamery. Brama wjazdowa na teren osiedla i bramy garażowe będą otwierane pilotem.
Wejście na teren osiedla zaprojektowano od strony pieszej promenady, usytuowanej pomiędzy budynkiem a terenem zielonym wzdłuż ulicy Idzikowskiego, wjazd - od ulicy Powsińskiej.
Od południowej strony budynku zaplanowano dwa dziedzińce - wewnętrzne ogrody, otwarte na szpaler rosnących na granicy działki drzew. Na całym terenie przewidziano oświetlenie zewnętrzne i formy małej architektury, takie jak ławki i donice.

Inwestycję współfinansuje Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny.
Mieszkania są sprzedawane są na zasadach zastrzeżonego rachunku powierniczego (kontrolę nad pieniędzmi klientów ma bank, a deweloper ma do nich dostęp dopiero po przeniesieniu prawa własności lokalu na klienta).

Ceny mieszkań w apartamentowcu są zróżnicowane, najdroższe są mieszkania na najwyższych kondygnacjach; tu cena metra kwadratowego sięga 5200 złotych. Stosunkowo drogie są także mieszkania oddalone od ul. Powsińskiej. najtańsze lokale można kupić za ok. 3900 złotych za m2.

Nowy apartamentowiec Cataliny Development sp. z o.o. należącej do Catalina Group to kolejna inwestycja tej firmy w Warszawie; wśród już zrealizowanych projektów warto wymienić takie, jak: Tagore - nowoczesny budynek na Starym Mokotowie, Mieszkania Przy Wyścigach - trzy 13- piętrowe budynki w sąsiedztwie 140- hektarowego parku Wyścigów Konnych czy luksusowa willa Walecznych 39 na Saskiej Kępie.

 

Czytaj więcej