Osiedle Małe Błonia. Nowe drogi i mieszkania w Szczecinie

2012-06-18 12:11
Osiedle Małe Błonia w Szczecinie
Autor: BBI Development Nowo budowane mieszkania w Szczecinie będą miały widok na rozlewiska Odry

Warszawski deweloper BBI Development rozpoczął budowę inwestycji mieszkaniowej w zachodniopomorskim. W ramach realizacji spółka we współpracy ze szczecińskim deweloperem wybuduje na 8 hektarach osiedle Małe Błonia z widokiem na Odrę. Pierwsze mieszkania w Szczecinie przekazywane są lokatorom od kwietnia 2012 roku.

Osiedle Małe Błonia w Szczecinie
Autor: BBI Development Osiedle "Małe Błonia" realizowane jest w trzech etapach. Pierwsze mieszkania w Szczecinie zostaną oddane w I kw. 2013 r.

Spółka BBI Development, która dotychczas realizowała inwestycje mieszkaniowe na Mazowszu, wspólnie ze szczecińską spółka Amber buduje osiedle "Małe Błonia" w Szczecinie. Przedsięwzięcie zakłada budowę domów jednorodzinnych na Wzgórzach Warszewskich z widokiem na rozlewiska Odry. Projekt jest pierwszą taką inwestycją mieszkaniową na zachodniopomorskim rynku nieruchomości.

Przeczytaj również: Inwestycje mieszkaniowe nagrodzone w konkursie Platynowe Wiertło firmy Bosch Elektronarzędzia

Działki budowlane a osiedle Małe Błonia

Teren pod budowę podzielono na 92 działki, o powierzchni od 576 do 2004 m2,  z czego większość została sprzedana. Działki pod inwestycje jednorodzinne dostępne są na terenie w pełni zagospodarowanym. Inwestor kupuje więc nie tylko działkę budowlaną, ale przemyślaną i zorganizowaną przestrzeń osiedla, wraz z koncepcją budowlaną własnego domu włącznie. Teren jest już w pełni uzbrojony, a na osiedlu gotowe są już drogi, chodniki i latarnie. Ponadto, działki mają dostęp do wszystkich niezbędnych mediów.

- Przygotowaliśmy propozycję gruntów pod zabudowę jednorodzinną na osiedlu, które jest wyposażone w całą niezbędną infrastrukturę. Intensywną kampanię sprzedażową zaczęliśmy dopiero wtedy, gdy mieliśmy gotowe drogi, chodniki, latarnie i rozwiązanie komunikacyjne wokół inwestycji - skomentowała Urszula Skudniewska, prezes spółki Amber.

Nowe mieszkania w Szczecinie

W ramach realizacji deweloperzy wybudują kompleks domów jednorodzinnych na 8 hektarach na Wzgórzach Warszewskich. Osiedle "Małe Błonia" będzie tworzyło 37 budynków. Kameralny obiekt jest budowany w trzech etapach. W ramach pierwszego zostanie wybudowanych 5 z nich o nazwie "Platany", w których znajdzie się 99 mieszkań. Od kwietnia 2012r. przekazano mieszkańcom już ponad 30 mieszkań w pierwszych 5 budynkach "Platany" (jest to pierwszy etap).
Dwa kolejne, które będą tworzyły 54 mieszkania mają być gotowe jesienią. Osiedle będzie dysponowało lokalami od 31 do 120 m2 powierzchni. Kawalerki będą miały 6-metrowy balkon, a mieszkania na parterze ogródki. Wszystkie trzykondygnacyjne budynki będą wyposażone w windy połączone z podziemnymi garażami, w których znajdzie się 115 miejsc postojowych. Dodatkowo, na terenie kompleksu zostanie wybudowanych 40 stanowisk naziemnych.

Osiedle "Małe Błonia" a Trasa Północna

„Małe Błonia”, budowane są w części Warszewa sąsiadującej z dzielnicą Sienno i Golęcinem. Budowa i modernizacja dróg oznacza w tym wypadku kierowanie aktywności inwestorów na te tereny. Deweloperzy Amber i BBDi Development realizujący "Małe Błonia" przekażą gminie Szczecin ponad kilometr nowej drogi, która przebiega przez centrum realizowanego osiedla i połączy budowany aktualnie odcinek ulicy Wkrzańskiej i Łącznej. Na terenie osiedlą łącznie zostanie wybudowanych blisko 2 kilometry dróg publicznych. W ramach zawartej w czerwcu 2012 roku, umowy pomiędzy Miastem , a inwestorami, deweloperzy mają wybudować 1072 metrów drogi a gmina 847 metrów.
Ta część inwestycji pochłonie ok. 11 mln złotych. Odbiór techniczny gotowego odcinka drogi planowany jest na lipiec 2012 roku. Miasto przystąpiło w 2012 roku do realizacji kolejnego etapu budowy Trasy Północnej, która ma połączyć Niebuszewo z obwodnicą śródmiejską, a następnie z północnymi dzielnicami Szczecina.

– Z punktu widzenia nas jako dewelopera działającego na tym terenie, kluczowe są inwestycje drogowe miasta realizowane w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – tłumaczy Urszula Skudniewska.

Przypomnijmy, że umowa o wybudowanie trasy podpisano 16 maja. Wykonawcą będzie szczeciński Energopol, który wybuduje ponad 2-kilometrowy odcinek ul. Wkrzańskiej pomiędzy ul. Łączną. W ramach inwestycji praktycznie od podstaw zbudowana zostanie także blisko 2-kilometrowa nowa ul. Łączna (od ul. Rostockiej do ul. Hożej). Całość prac wykonawca wycenił na 26 441 514,50 zł – 56 procent tej kwoty na inwestycję przeznaczy Marszałek Województwa w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Osiedle z widokiem na Odrę (I etap)

Nazwa: osiedle "Małe Błonia"
Lokalizacja: Szczecin - Wzgórza Warszewskie ul. Małe Błonia (Łączna), woj. zachodniopomorskie
liczba mieszkań: 99
stan inwestycji: zrealizowana
realizacja: lII kw. 2010 - I kw. 2012

II etap

liczba mieszkań: 54
stan inwestycji: realizowana
realizacja: III kwartał 2011 – IV kwartał 2012

Inwestor: BBI Development i Amber
Projekt architektoniczny: architekt Paweł Zaremba
Generalny wykonawca: Erbud SA.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej