Osiedle Majowe w Łodzi

2011-05-26 16:27
Osiedle Majowe w Łodzi
Autor: On Board PR wizualizacja Osiedla Majowego, które powstaje w Łodzi przy ulicy Przybyszewskiego

Firma SGI Baltis oddała do użytku Osiedle Świtezianki w Łodzi. Obecnie deweloper realizuje drugi projekt mieszkaniowy, koncepcyjnie zbliżony do inwestycji przy ulicy Świtezianki. Jest to Osiedle Majowe przy ulicy Przybyszewskiego, którego zakończenie planowane jest na IV kwartał 2012 r.  

Osiedle Majowe składać się będzie z 6 budynków - trzech 5-piętrowych i trzech 6-piętrowych. Łącznie oddanych zostanie 306 mieszkań z 312 miejscami parkingowymi. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to 17 800 mkw.

Zobacz także: Wronia 45, nowa inwestycja J.W. Construction

- Os. Majowe będzie inwestycją podobną do Os. Świtezianki, choć zdecydowanie bardziej rozbudowaną. Świtezianki cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród Łodzian, co było dla nas wyraźnym potwierdzeniem zapotrzebowania mieszkańców na podobne projekty – komentuje Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis. - Łodzianie coraz częściej poszukują mieszkań o mniejszej powierzchni, ale z większą liczbą pokoi. Oczekują przy tym dogodnej lokalizacji i połączeń komunikacyjnych z centrum miasta oraz bliskości terenów zielonych. Jesteśmy przekonani, że wszystkie te cechy Os. Majowego w połączeniu z wysokim standardem wykonania i przystępnością cen sprawią, że inwestycja ta będzie atrakcyjną propozycją dla mieszkańców Łodzi – dodaje Grzegorz Kawecki.

Autorami projektu architektonicznego są Tomasz Głażewski oraz Michał Gola z łódzkiej pracowni projektowej 4Design.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, w którym powstaną 3 budynki 5-piętrowe, a w nich 156 mieszkań od jednego do czterech pokoi o powierzchni od 29 do 96 mkw. W budynkach D i E aktualnie montowany jest strop między I a II piętrem, zaś w budynku F murowane są ściany konstrukcyjne. Łączna powierzchnia mieszkań na tym etapie wyniesie 8200 mkw.

Osiedle Majowe to 6 inwestycja mieszkaniowa SGI Baltis w Łodzi. Dotychczas zostało oddane do użytku osiedle Podolski Park, zlokalizowane również na terenie Zarzewia, Osiedle Świtezianki oraz I i II etap Barcińskiego Parku. W trakcie realizacji pozostaje trzeci, kluczowy etap Barcińskiego Parku, w ramach którego powstanie m.in. 60 loftów oraz przeprowadzona zostanie rewitalizacja starych fasad budynków.

Osiedle Świtezianki w Łodzi
Autor: On Board PR Osiedle Świtezianki zostało oddane do użytku. W mieszkaniach pojawili się pierwsi lokatorzy
Czytaj więcej