Nowe inwestycje mieszkaniowe firmy Dolcan: osiedle mieszkaniowe w Warszawie i w Markach

2011-08-01 15:48
Osiedle mieszkaniowe: ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan
Autor: Dolcan

Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie - osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie na obu osiedlach powstanie 146 mieszkań. Nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane będą w ramach mieszkań bezczynszowych, oznacza to, że mieszkańcy nie będą płacić czynszów.

Osiedle mieszkaniowe: ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan
Autor: Dolcan

Mieszkania bezczynszowe Dolcan nie będą zawierały części wspólnych - jak klatki schodowe, windy, garaże - co oznacza, że nie będzie kosztów związanych z ich obsługą i funduszem remontowym.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik

W realizacji jest już osiedle mieszkaniowe Rudy Rydz, a budowa dwóch kolejnych osiedli mieszkaniowych została już rozpoczęta. Kamyk Zielony powstaje na Białołęce przy ul. Kamykowej, a osiedle mieszkaniowe Pasikonik w Markach przy ul. Lisa Kuli. Obie inwestycje mieszkaniowe zostaną ukończone w przyszłym roku.

Na osiedlu Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 mkw. Inwestycja mieszkaniowa Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, w sumie 130 mieszkań o metrażach od 47 do 108 mkw. Niezależnie od wielkości mieszkań, każde z nich będzie mieć własny ogródek. Tak zaplanowano układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i z góry będą mieć własną część działki na przestrzeń rekreacyjną.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze będą miały dodatkowy balkon i poddasze. Domy powstają na działce, sąsiadującej z Kanałem Bródnowskim. To naturalne otoczenie Dolcan planuje wykorzystać, jako przestrzeń rekreacyjną i wypoczynkową dla mieszkańców osiedla.

Na terenie działek należących do mieszkań znajdują się miejsca postojowe.

W ramach osiedli deweloper wybuduje także mieszkania specjalnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik projektował architekt Jacek Szlis z pracowni ARCHIpiSO sp. z o.o. z Warszawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej