Nowe inwestycje mieszkaniowe firmy Dolcan: osiedle mieszkaniowe w Warszawie i w Markach

2011-08-01 15:48
Osiedle mieszkaniowe: ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan
Autor: Dolcan

Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie - osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie na obu osiedlach powstanie 146 mieszkań. Nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane będą w ramach mieszkań bezczynszowych, oznacza to, że mieszkańcy nie będą płacić czynszów.

Osiedle mieszkaniowe: ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan
Autor: Dolcan

Mieszkania bezczynszowe Dolcan nie będą zawierały części wspólnych - jak klatki schodowe, windy, garaże - co oznacza, że nie będzie kosztów związanych z ich obsługą i funduszem remontowym.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik

W realizacji jest już osiedle mieszkaniowe Rudy Rydz, a budowa dwóch kolejnych osiedli mieszkaniowych została już rozpoczęta. Kamyk Zielony powstaje na Białołęce przy ul. Kamykowej, a osiedle mieszkaniowe Pasikonik w Markach przy ul. Lisa Kuli. Obie inwestycje mieszkaniowe zostaną ukończone w przyszłym roku.

Na osiedlu Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 mkw. Inwestycja mieszkaniowa Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, w sumie 130 mieszkań o metrażach od 47 do 108 mkw. Niezależnie od wielkości mieszkań, każde z nich będzie mieć własny ogródek. Tak zaplanowano układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i z góry będą mieć własną część działki na przestrzeń rekreacyjną.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze będą miały dodatkowy balkon i poddasze. Domy powstają na działce, sąsiadującej z Kanałem Bródnowskim. To naturalne otoczenie Dolcan planuje wykorzystać, jako przestrzeń rekreacyjną i wypoczynkową dla mieszkańców osiedla.

Na terenie działek należących do mieszkań znajdują się miejsca postojowe.

W ramach osiedli deweloper wybuduje także mieszkania specjalnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Osiedle mieszkaniowe Kamyk Zielony i Pasikonik projektował architekt Jacek Szlis z pracowni ARCHIpiSO sp. z o.o. z Warszawy.

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej