Dolcan rozpoczął realizację osiedla Rudy Rydz

2011-04-08 12:26
Osiedle Rudy Rydz
Autor: Dolcan Wizualizacja osiedla Rudy Rydz w Rembertowie

Firma Dolcan rozpoczęła budowę pierwszego z pięciu osiedli mieszkań bezczynszowych. W inwestycji Rudy Rydz realizowanej w Rembertowie przy ulicy Kadrowej powstanie 78 mieszkań. Pierwszy etap osiedla zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku.

Deweloper podaje, że połowa mieszkań na osiedlu Rudy Rydz jest już sprzedana.

W ramach projektu mieszkań bezczynszowych powstaną kameralne budynki, w których znajdzie się cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Do każdego mieszkania prowadzić będzie oddzielne wejście, rodziny mieszkające zarówno na piętrze jak i na parterze będą miały własny ogródek.

Zobacz także: Neocity rozpoczyna budowę Osiedla Intenso na warszawskiej Woli

Mieszkańcy osiedla nie będą musieli płacić czynszu. Nie ma części wspólnych, mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie. Nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu.  Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji. Mieszkańcy mają płacić koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe swojej działki.

Osiedla są dostępne w ramach programu Rodzina na Swoim. Ceny rozpoczynają się od 5,5 tys. zł za mkw.

W ramach mieszkań bezczynszowych powstanie 5 osiedli. Poza inwestycją Rudy Rydz w Rembertowie, Dolcan zrealizuje następujące osiedla:

  • Czerwona Jarzębina, Warszawa-Targówek, ul. Krośniewicka. Osiedle liczyć będzie sześć typów domów, w których znajdzie się 46 mieszkań o powierzchni od 79 do 110 m2. Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu 2011 r., a zakończą w lipcu 2012 r.
  • Konik Polny, Warszawa-Białołęka, ul. Lewandów. Na osiedlu znajdą się cztery typy domów, w których mieścić się będzie 26 mieszkań o powierzchni od 59 do 83 m2. Budowa rozpocznie się w kwietniu 2011 r., a zakończy w czerwcu 2012 r.
  • Kamyk Zielony, Warszawa-Białołęka, ul. Kamykowa. Osiedle liczyć będzie 7 typów domów, w których znajdzie się 130 mieszkań o powierzchni od 43 do 87 m2. Prace rozpoczną się w maju, a zakończą w sierpniu 2012 r.
  • Osiedle Pasikonik, Marki, ul. Lisa Kuli. Na osiedlu znajdzie się 16 mieszkań o powierzchni średnio 74,5 m2. Rozpoczęcie budowy nastąpi w czerwcu 2011 r., zakończenie we wrześniu 2012 r.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej