Portico Marina: luksusowy apartamentowiec nad Zalewem Zegrzyńskim

2018-04-13 10:28

Firma Portico Project Management wybuduje w Zegrzu apartamentowiec o nazwie Portico Marina, w którym będzie 100 mieszkań. Inwestor poinformował, że uprawomocniło się pozwolenie na budowę tego apartamentowca nad Zalewem Zegrzyńskim. Portico Marina ma być oddana do użytkowania w drugim kwartale 2020 r.

Choć starostwo powiatowe w Legionowie udzieliło inwestorowi zgody na budowę Portico Marina jeszcze w październiku 2017 r., to dopiero teraz pozwolenie stało się prawomocne. Wiceprezes Portico Project Management Steven Davis wyjaśnia, że powodem opóźnień były wątpliwości grupy okolicznych mieszkańców, "co do niektórych zapisów projektu".

– Staraliśmy się rozwiewać wszelkie obawy naszych sąsiadów na bieżąco, ale przy tego typu inwestycjach często pojawiają się też plotki i nieprawdziwe informacje. Cieszymy się, że urzędnicy wszystko wyjaśnili i możemy wreszcie ruszyć z pracami – mówi Steven Davis.

Portico Marina zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego

Portico Marina powstanie na działce o powierzchni 9 tys. m2. Projekt autorstwa brytyjskiej pracowni Broadway Malyan zakłada przeszkloną elewację, dzięki której mieszkańcy Portico Marina będą mieli widok na Zalew Zegrzyński. Steven Davis zapowiada kolejne fazy projektu, bo – jak twierdzi – w malowniczym otoczeniu Zalewu Zegrzyńskiego drzemie ogromny potencjał.

– Wierzymy, że dzięki tej inwestycji będziemy mieli realny wpływ na rozwój i zwiększenie atrakcyjności całej okolicy – mówi Davis, który liczy na nabywców, którzy „szukają komfortowego miejsca do wypoczynku nad wodą bez konieczności wyjazdu nad Bałtyk czy za granicę”.

Inwestor podkreśla, że koncepcja i projekt zabudowy apartamentowca Portico Marina są zgodne z aktualnym projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dodajmy więc, że wśród mieszkańców Zegrza inwestycja wzbudza mieszane uczucia. Znalazła się nawet grupa właścicieli okolicznych domów jednorodzinnych, którzy ją oprotestowali ze gabaryty apartamentowca Portico Marina.

Portico Marina nie była pierwsza

W Zegrzu w 2013 r. podobną inwestycję zapowiadała firma Eko-Park.

Patrz także: nowa inwestycja pod Warszawą: apartamentowce nad Zalewem Zegrzyńskim>>

Lake House; nowa inwestycja nad Zalewem Zegrzyńskim.
Autor: Open Architekci Tak wygląda projekt inwestycji Eko-Park nad Zalewem Zegrzyńskim. W Lake House miało powstać 58 apartamentów.

Na stronie internetowej tej firmy nie ma jednak żadnej informacji na ten temat. Wspomniany legionowski portal napisał w czerwcu 2017 r., że „po szumnie zapowiadanym obiekcie Lake House Zegrze została jedynie tekturowa plansza, którą wiatr miota we wszystkich kierunkach i zapewne właściciel przypomni sobie o niej, gdy zrani jakiegoś przechodnia”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej