Gant Development ma pozwolenie - będzie budował w Warszawie

2010-02-22 9:43
Kaskada na Woli
Autor: Gant Development

Gant Development otrzymał pozwolenie na budowę swojej pierwszej inwestycji mieszkaniowej w stolicy. Na warszawskiej Woli ma powstać ok. 750 mieszkań z segmentu popularnego wraz z lokalami usługowymi. Budowa ruszy prawdopodobnie na wiosnę. Deweloper nie wyklucza w przyszłości kolejnych inwestycji w Warszawie.

- Bardzo nas cieszy, że udało się dopiąć przygotowanie całej inwestycji pod względem finansowym i prawnym. Chcielibyśmy rozpocząć I etap budowy niezwłocznie, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Najpierw planujemy budowę 280 mieszkań oraz stworzenie powierzchni pod obiekty handlowo-usługowe i miejsca parkingowe - wymienia Dariusz Małaszkiewicz, prezes Gant Development.

Firma Gant Development finansowanie inwestycji już sobie zapewniła. Docelowo chce zebrać 200 mln zł, pochodzących z dwóch źródeł. Raiffeissen Bank udzielił kredytu na 150 mln zł, a 48 mln zł spółka pozyska z lutowej emisji z prawem poboru. Stołeczny debiut dolnośląskiego dewelopera to projekt "Kaskada na Woli", która jest inwestycją mieszkaniową z tzw. segmentu popularnego. To właśnie z mieszkań dla przysłowiowego Kowalskiego Gant jest najbardziej znany.

- Większość mieszkań jest 2-pokojowa o powierzchni 45-56 m2, czyli takie, w które celujemy najchętniej. Łączna powierzchnia wyniesie ok. 50 tysięcy m2. Lokale usługowe w sumie zajmą trochę ponad 8 tysięcy m2 - wylicza Andrzej Szornak, członek zarządu Gant Development.

"Kaskada na Woli", o której już pisaliśmy, [ZOBACZ TUTAJ] to kompleks mieszkalno-usługowy, który został zaplanowany jako kombinacja atrakcyjnej lokalizacji i małych mieszkań w przystępnej cenie. Powstanie na Woli, przy ulicy Sokołowskiej. Jednym z atutów inwestycji jest lokalizacja, ze względu na doskonałe połączenia komunikacyjne, zielone otoczenie (np. Park Moczydło) oraz rozwiniętą infrastrukturę kulturalno-oświatową i handlową. Ulica Sokołowska znajduje się pomiędzy ulicami Górczewską i Wolską. Jak informuje deweloper -bardzo możliwe, że stołeczna inwestycja nie będzie jednorazową przygodą Ganta.

- Myślę, że każdy deweloper prędzej czy później chce się zmierzyć z warszawskim rynkiem. My mamy wystarczająco duże doświadczenie, by tu budować i skutecznie konkurować. Możliwe więc, że na jednym projekcie się nie skończy - twierdzi Małaszkiewicz.

Zobacz koniecznie jak będzie wyglądać inwestycja Gant Development w Warszawie:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej