Kaskada na Woli

2010-02-02 10:53
Kaskada na Woli
Autor: Gant Development

Giełdowy deweloper zebrał już finansowanie na uruchomienie swojej pierwszej mieszkaniowej inwestycji na warszawskiej Woli. Z dwóch źródeł pozyska prawie 200 mln zł. Dzięki temu wiosną ruszy budowa osiedla mieszkaniowego - Kaskada na Woli. W pierwszym etapie ma powstać ok. 280 mieszkań.

Firma Gant Development poinformowała o podpisaniu aneksu do umowy kredytowej z Raiffeisen Bankiem. Dzięki niej deweloper otrzyma w sumie 150 mln zł (wcześniej umowa opiewała na kwotę 105 mln zł). Firma przeprowadzi w lutym emisję z prawem poboru, z której chce pozyskać 48 mln zł. Zapisy na 3,23 mln akcji po 15 zł potrwają od 11 do 17 lutego. Zebrane w ten sposób środki posłużą Gantowi do rozpoczęcia swojej pierwszej inwestycji w Warszawie.
Debiutem dolnośląskiego dewelopera będzie projekt Kaskada na Woli. Jest to inwestycja mieszkaniową z tzw. segmentu popularnego. To właśnie z mieszkań dla przysłowiowego Kowalskiego Gant Development jest najbardziej znany. Na pytanie kiedy ruszy budowa, inwestor odowiada:

- Chcielibyśmy rozpocząć I etap inwestycji niezwłocznie jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Na tym etapie zamierzamy wybudować 280 mieszkań oraz stworzyć powierzchnie pod obiekty handlowo-usługowe i miejsca parkingowe. Większość mieszkań jest 2-pokojowa o powierzchni 45-56 m2, czyli takie, w których celujemy najchętniej. Ofertę skierujemy głównie do ludzi młodych - mówił Andrzej Szornak, członek zarządu Gant Development.

Kaskada na Woli
Autor: Gant Development

Kaskada na Woli to duży kompleks mieszkalno-usługowy, który został pomyślany jako kombinacja atrakcyjnej lokalizacji i małych mieszkań w przystępnej cenie. Powstanie na Woli, pomiędzy Bemowem, a Śródmieściem, przy ulicy Sokołowskiej. Jednym z atutów inwestycji jest lokalizacja, ze względu na dobre połączenia komunikacyjne, zielone otoczenie (Park Moczydło, Park Szymańskiego). Ulica Sokołowska znajduje się pomiędzy ulicami Górczewską i Wolską, 3,5 km od centrum Warszawy.

- Przez ostatnie lata Wola zmieniła swoje oblicze. Likwidowane są powoli zaniedbania architektoniczne. Dzielnica obecnie przeżywa swój renesans. Z ośrodka przemysłowego nabiera znaczenia centrum biznesu, handlu i usług. W przyszłości to właśnie w okolicy osiedla Kaskada planowany jest drugi etap linii metra - zachwala Andrzej Szornak.

Kaskada na Woli
Autor: Gant Development

Kompleks osiedlowy tworzyć będą budynki wyróżniające się oryginalnym projektem architektonicznym o zróżnicowanej wysokości, z wewnętrznym dziedzińcem, placem zabaw dla dzieci oraz lokalami usługowo-handlowymi na parterze. Oferta obejmuje mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach z ogródkami, balkonami oraz zielonymi tarasami. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy oraz wygodne podjazdy przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej