Dębowe Tarasy w Katowicach

2009-01-12 14:34
Dębowe Tarasy
Autor: Bipromet SA

Realizacja osiedla mieszkaniowego Dębowe Tarasy w Katowicach dobiegła końca. Kontrakt o wartości 100 mln zł został zrealizowany dla węgierskiego dewelopera TriGranit przez spółkę Bipromet SA.

Apartamenty powstały przy ulicy Ściegiennego, w pobliżu centrum handlowego Silesia City Center oraz Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Projekt osiedla Dębowe Tarasy w ramach 4 etapów realizacji przewiduje wybudowanie czterech 11-piętrowych oraz osiem 4-piętrowych budynków, w których znajdzie się około 1000 mieszkań. W I i II etapie Bipromet SA, jako generalny wykonawca inwestycji wybudował łącznie 6 budynków, z tego dwa budynki wysokie o kaskadowej architekturze oraz cztery budynki niskie. Łączna powierzchnia powstałych budynków, w których mieści się około 500 mieszkań to około 32 tys. m2.  Powierzchnia mieszkań wynosi od 26 do 122 m2. Każdy z apartamentów ma balkon lub taras. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewnia system monitoringu i ochrony. Wejście na teren osiedla odbywa się za pomocą elektronicznych kart. W Dębowych Tarasach zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania: indywidualne wymienniki ciepła w mieszkaniach, ceramiczne wykończenia powierzchni wspólnych oraz szybkie windy. W każdym budynku jest podziemny parking. Na osiedlu powstały liczne tereny zielone, place zabaw dla dzieci oraz drogi wewnątrzosiedlowe o powierzchni ponad 9000 m2.
Projekt architektoniczny Dębowych Tarasów wykonała pracownia Stabil z Katowic. Koncepcję opracowali architekci z firmy Bose International Planing & Architecture. Inwestorem jest firma Silesia Residential Project sp. z o.o., należąca do grupy TriGranit.

Dębowe Tarasy
Autor: Bipromet SA
Czytaj więcej