Autonomia Praska - kolejna inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Pradze

2023-09-14 9:16
Autonomia Praska - kolejna inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Pradze
Autor: Dantex Tak ma wyglądać osiedle przy Namysłowskiej 6B

Przy Namysłowskiej na warszawskiej Pradze rusza kolejna inwestycja. Tym razem firma Dantex wybuduje tu 199 mieszkań o powierzchni od 30 do 110 mkw. Budowa ma potrwać dwa lata.

Spis treści

  1. Nowa inwestycja na warszawskiej Pradze
  2. Autonomia Praska przy Namysłowskiej
  3. Kiedy Autonomia Praska zostanie oddana do użytku?

Nowa inwestycja na warszawskiej Pradze

Warszawska Praga cieszy się ogromnym zainteresowaniem deweloperów. Dużo się tu dzieje - na styku Kamionka i Grochowa na Pradze-Południe powstają Aleje Praskie, budowane przez Develię; na Pradze Północ przy Konopackiej rusza rewitalizacja zabytkowej kamienicy, do której zostanie dobudowana nowa część - ciekawy projekt PROFIT Development. Warto też wspomnieć o rewitalizacji Fabryki Perun na warszawskim Kamionku.

Dzielnica znacznie różni się od pozostałych części Warszawy. Dawne, postindustrialne magazyny i fabryki przekształcono w bary, kluby, restauracje i ośrodki sztuki. Tu znajdziesz najwięcej kapliczek warszawskich – zapomniane skarby z czasów okupacji. Wkrótce kładka pieszo-rowerowa połączy bulwary wiślane z prawobrzeżną Warszawą.

Trudno się więc dziwić, że pojawił się kolejny projekt mieszkaniowy. Dantex rusza z budową przy Namysłowskiej 6B. Powstanie tu osiedle Autonomia Praska.

Autonomia Praska przy Namysłowskiej

W skład inwestycji wchodzi 199 mieszkań o powierzchniach od 30 do 110 m². Architektura osiedla nawiązuje do elementów charakterystycznych dla praskiej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. Elewacje zostały obłożone okładziną ceglaną, nawiązującą do zabudowy praskich kamienic i ceglanych budynków koszar wojskowych zlokalizowanych w sąsiedztwie przy ul. 11 Listopada.

W 7-kondygnacyjne budynki z windami znajdą się mieszkania 1, 2, 3, 4 i 5-pokojowe. Największą część oferty będą stanowić mieszkania 2 i 3-pokojowe, o powierzchni od 36 do 64 m². Dantex zbuduje też 15 kawalerek.

Na najwyższych piętrach budynku znajdą się z kolei przestronne mieszkania z dostępem do prywatnych tarasów zlokalizowanych na dachu.

Zaplanowano 202 miejsca parkingowe, zlokalizowane zarówno w podziemnym garażu, jak i na otwartym terenie.

W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz stacja metra, które umożliwią szybki dostęp do pozostałych części Warszawy.  W bezpośrednim sąsiedztwie Autonomii Praskiej znajdują się także liczne tereny zielone.

Kiedy Autonomia Praska zostanie oddana do użytku?

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem prace budowlane związane z powstaniem Autonomii Praskiej rozpoczną się w III kwartale 2023. Zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2025 roku, co pozwoli nam rozpocząć proces przekazywania mieszkań jeszcze przed końcem 2025 roku.

Czytaj więcej