Apartamenty w Warszawie. Piano House na warszawskim Powiślu z pozwoleniem na użytkowanie. GALERIA

2014-05-07 16:39
Apartamenty w Warszawie. Osiedle Piano House
Autor: Icon Real Estate Sp. z o.o. Sześciokondygnacyjny apartamentowiec, osiedle mieszkaniowe Piano House

Współczesna architektura Warszawy na Powiślu: nowy apartamentowiec zaprojektowany przez biuro architektoniczne Grupa5 Architekci został oddany do użytku. Generalnym wykonawcą apartamentów w Warszawie był Bilfinger Berger

Współczesna architektura Warszawy nawiązuje do modernizmu

W maju 2014 zakończyła się  budowa luksusowego apartamentowca Piano House na warszawskim Powiślu. Nowa inwestycja ICON Real Estate powstała przy skrzyżowaniu ulic Zajęczej i Topiel, w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Warszawy. Centrum Nauki Kopernik, bulwary wiślane czy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to tylko niektóre nowe inwestycje realizowane na Powiślu w ostatnich latach.
Zaprojektowany przez biuro architektoniczne Grupa5 Architekci apartamentowiec nawiązuje do wzorów modernizmu i stylu międzynarodowego.

Do wykończenia apartamentowca użyte zostały szlachetne materiały. Na elewacji Piano House wykorzystany został jasny piaskowiec, charakterystyczny dla architektury Warszawy. Nowa inwestycja zawdzięcza nazwę motywowi „klawiatury”. Wzór powstał z połączenia matowego piaskowca z polerowanym, czarnym granitem.

Apartamenty w Warszawie: Piano House


W pięciopiętrowym budynku powstało 68 lokali. Powierzchnia najmniejszych mieszkań wynosi 31 metrów, na kupujących czekają także obszerne apartamenty 250 m2. Pod apartamentowcem znajduje się trzypoziomowy garaż podziemny. Budynek wyposażony jest także w tarasy, loggie, ogródki na parterze oraz otwarte patio z elementami małej architektury i meblami miejskimi.
Uroczyste otwarcie Piano House planowane jest na czerwiec 2014 roku.
Więcej informacji o projekcie apartamentowca Piano House >>

Cieszę się, że udało nam się z sukcesem zakończyć jedną z najważniejszych inwestycji mieszkaniowych na Powiślu. Zależało nam by budynek swoją architekturą uzupełniał śródmiejską tkankę tej części Warszawy, dodawał jej prestiżu i jednocześnie nawiązywał do kameralnego klimatu tego miejsca – podkreśla Emanuel Grykin, członek zarządu Spółki ICON Real Estate.


Wyświetl większą mapę

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej