Piano House. Apartamenty w Warszawie w budowie

2012-06-12 11:43
Apartamenty w Warszawie. Osiedle mieszkaniowe Piano House
Autor: Icon Real Estate Sp. z o.o. Apartamenty będą rozmieszczone w sześciokondygnacyjnym budynku

Deweloper Icon Real Estate buduje apartamenty w Warszawie. W ramach projektu spółka realizuje luksusowe osiedle mieszkaniowe Piano House. Generalny wykonawca, konsorcjum Bilfinger Berger Budownictwo rozpoczął już roboty budowlane.

Deweloper, Icon Real Estatet wybuduje luksusowe apartamenty w Warszawie. Inwestycja o nazwie Piano House realizowana jest na Powiślu przez konsorcjum firm, któremu przewodzi Bilfinger Berger Budownictwo. Przypomnijmy, że strony podpisały umowę o roboty budowlane 24 maja 2012 roku.

Przeczytaj również: Powiśle Park: apartamenty w Warszawie. Budimex wygrał przetarg na roboty budowlane

Apartamenty w Warszawie

Apartamenty zostaną wybudowane na Powiślu, u zbiegu ulic Zajęczej i Topiel. Prestiżowe osiedle mieszkaniowe Piano House, będzie tworzyło 60 apartamentów, które zostaną rozmieszczone w sześciokondygnacyjnym budynku. Osiedle mieszkaniowe będzie miało duże lobby i recepcję w kształcie wyspy. Na parterze budynku, od ul. Topiel zostaną wybudowane lokle usługowo-handlowe, SPA oraz fitness. W ramach inwestycji deweloper zaplanował pomieszczenia na rowery, kóre będzie bezpośrednio połączone z pobliską ścieżką rowerową.

Osiedle mieszkaniowe w stylu miejskich kamienic i...fortepianu

Charakterystycznym elementem inwestycji będzie jej stylistyka. Obiekt został zaprojektowany w stylu warszawskich kaminic z wertykalnym układem elewacji i wewnętrznym dziedzińcem, otwartym na zieleń. Budynek zostanie wykończony naturalnym kamieniem (piaskowcem), z elementami czarnego granitu. Ściany szczytowe będą nawiązywały do smukłych linii klawiatury fortepianu. Klatki schodowe, które połaczą parking z lobby, będą również wykończone w stylistyce odpowiadającej pomieszczeniom reprezentacyjnym. Warto zaznaczyć, że zewnętrza elewacja budynku zostanie podświetlona ledowymi listwami. Osiedle mieszkaniowe Piano House będzie miało parking na 92 miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie, które przyszły właściciel zaaranżuje według uznania. Na najwyższym piętrze budynku, znajdą się luksusowe penthousy, które będą miały duże tarasy z widokiem na Skarpę Wiślaną. Apartamenty będą wysokie na 3 metry, a najmniejsze będą dostępne od 30 m2 powierzchni. Inwestycja Piano House będzie dobrze skomunikowana ze wszystkimi większymi arteriami komunikacyjnymi stolicy. Osiedle mieszkaniowe realizowane jest w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia, Mariensztatu i przyszłej stacji metra Powiśle.

Piano House - apartamenty w Warszawie

lokalizacja: ul. Zajęcza i Topiel, Warszawa (Powiśle), woj. mazowieckie
liczba apartamentów: 60
stan inwestycji: realizowana
realizacja: od maja 2012

Inwestor: Icon Estate Development SA
Projekt architektoniczny: Grupa5 Architekci
Generalny wykonawca: konsorcjum firm: Bilfinger Berger Budownictwo SA i IDS-BUD.

Czytaj więcej