Apartamenty przy Kępie Potockiej

2007-05-17 17:29
Przy Kepie
Autor: brak danych

Na warszawskim Żoliborzu w sąsiedztwie parku Kępa Potocka powstanie 14-kondygnacyjny apartamentowiec. Inwestor obiecuje staranne wykonanie i zapewnia wysokie standardy mieszkaniowe.

Budynek mieszkalny "Apartamenty przy Kępie Potockiej" powstać ma na ulicy Barszczewskiej na Żoliborzu w pobliżu klubu Marymont. Pobliskie obiekty, takie jak park, ścieżki rowerowe, klub jeździecki czy basen podnoszą dodatkowo atrakcyjność lokalizacji. Widok z okien budynku roztaczać się będzie na Wisłę, Stary Żoliborz jak również na panoramę Centrum Warszawy.

Projekt przedsięwzięcia opracowało biuro bi.aR Beaty Pułtorak i Iwony Sierpińskiej, niedługo też poznamy generalnego wykonawcę. Debiutującemu na warszawskim ryku deweloperskim inwestorowi, którym jest City Inwestments Sp. z o.o., zależy przede wszystkim na zapewnieniu wysokich standardów mieszkaniowych i użytkowych. Pomóc w tym mają dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak centralna klimatyzacja, kontrola dostępu, sieć telewizji kablowej i komputerowej. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyjątkowy wygląd zapewnić ma także zaprojektowanie dużej ilości zieleni wokół budynku. Część obiektów posiadać też będzie loggie, ogrody zimowe lub ogromne tarasy - w tym tzw. dachy zielone, na których zostaną posadzone dobrane rośliny.

Elewację tworzyć będą połączenia dużych płyt z naturalnego piaskowca i betonu wzmacnianego szklanym włóknem. Nietypowym pomysłem jest zamontowanie dużych, drewnianych okien zaczynających się już 40 cm od podłogi. Zapewnić ma to przestrzenny wygląd i dużą ilość naturalnego światła. Cały budynek wykonany zostanie z dużą dbałością o szczegół - posadzki holi windowych i korytarzy będą wyłożone kamieniem naturalnym a ściany fornirowanymi panelami. Ponadto drzwi wejściowe stworzone zostaną na specjalne zamówienie i będą posiadały wysokość 240 cm. Planuje się, że realizacja projektu rozpocznie się w maju 2007 roku a zakończy w grudniu 2008. Powierzchnia całkowita apartamentowca wyniesie 12 163 mkw. Całość finansowana będzie z kredytu bankowego.

Czytaj więcej