Apartamentowiec Art Deco wizytówką warszawskiej Woli

2018-06-08 15:18
Apartamentowiec Art Deco
Autor: mawi Na otwarciu apartamentowca Art Deco przy ul. Siedmiogrodzkiej 7 na warszawskiej Woli pojawił się tłum gości.

Art Deco to jeden z najnowocześniejszych apartamentowców w Europie – zachwala swój apartamentowiec firma Terra Casa, inwestor i deweloper. Apartamentowcem Art Deco, który powstał przy ul. Siedmiogrodzkiej 7 na warszawskiej Woli szczyci się także jego generalny wykonawca – firma Strabag. Co takiego niezwykłego jest w tym apartamentowcu?

Wykonawca zwraca uwagę przede wszystkim na unikalną architekturę apartamentowca Art Deco. W tworzeniu koncepcji tego budynku uczestniczył Komitet Miast Siostrzanych Chicago i Warszawy, co znalazło swój wyraz w odsłoniętej 8 czerwca 2018 r. pamiątkowej tablicy na fasadzie budynku. W uroczystości oddania do użytkowania apartamentowca Art Deco uczestniczył nawet przedstawiciel rządu – wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj.

Architektura i wykończenie Art Deco

Architektura apartamentowca nawiązują do najlepszych wzorców architektury przedwojennej Warszawy oraz motywów art déco Chicago. W lobby budynku zwracają uwagę windy w kolorze złotym i charakterystycznymi piętrowskazywaczami, które bezpośrednio nawiązują do klasyki wzornictwa art déco stosowanego w budynkach wysokościowych w Chicago. Integralną częścią projektu jest również pieczołowicie odtworzony budynek fabryczny z lat 20., mieszczący prestiżowe apartamenty typu loft, dysponujące prywatnym dostępem do windy.

Art Deco naszpikowany elektroniką

W dziewięciopiętrowym Art Deco, w którym mieści się 69 ekskluzywnych apartamentów, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, m.in. inteligentne zarządzanie funkcjami mieszkania, wejścia na linie papilarne, stacje ładowania samochodów elektrycznych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym na 77 miejsc. Na parterze budynku wydzielono część usługowo-handlową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej