Apartamentowiec Art Deco wizytówką warszawskiej Woli

2018-06-08 15:18
Apartamentowiec Art Deco
Autor: mawi Na otwarciu apartamentowca Art Deco przy ul. Siedmiogrodzkiej 7 na warszawskiej Woli pojawił się tłum gości.

Art Deco to jeden z najnowocześniejszych apartamentowców w Europie – zachwala swój apartamentowiec firma Terra Casa, inwestor i deweloper. Apartamentowcem Art Deco, który powstał przy ul. Siedmiogrodzkiej 7 na warszawskiej Woli szczyci się także jego generalny wykonawca – firma Strabag. Co takiego niezwykłego jest w tym apartamentowcu?

Wykonawca zwraca uwagę przede wszystkim na unikalną architekturę apartamentowca Art Deco. W tworzeniu koncepcji tego budynku uczestniczył Komitet Miast Siostrzanych Chicago i Warszawy, co znalazło swój wyraz w odsłoniętej 8 czerwca 2018 r. pamiątkowej tablicy na fasadzie budynku. W uroczystości oddania do użytkowania apartamentowca Art Deco uczestniczył nawet przedstawiciel rządu – wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj.

Architektura i wykończenie Art Deco

Architektura apartamentowca nawiązują do najlepszych wzorców architektury przedwojennej Warszawy oraz motywów art déco Chicago. W lobby budynku zwracają uwagę windy w kolorze złotym i charakterystycznymi piętrowskazywaczami, które bezpośrednio nawiązują do klasyki wzornictwa art déco stosowanego w budynkach wysokościowych w Chicago. Integralną częścią projektu jest również pieczołowicie odtworzony budynek fabryczny z lat 20., mieszczący prestiżowe apartamenty typu loft, dysponujące prywatnym dostępem do windy.

Art Deco naszpikowany elektroniką

W dziewięciopiętrowym Art Deco, w którym mieści się 69 ekskluzywnych apartamentów, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, m.in. inteligentne zarządzanie funkcjami mieszkania, wejścia na linie papilarne, stacje ładowania samochodów elektrycznych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym na 77 miejsc. Na parterze budynku wydzielono część usługowo-handlową.

Czytaj więcej