Zbliża się otwarcie centrum logistycznego w Strykowie

2008-08-27 12:20
Complex
Autor: brak danych

Firma Complex SA kończy prace związane z uruchomieniem centrum logistycznego w Strykowie koło Łodzi. Otwarcie obiektu natąpi jeszcze w 2008 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 8 mln złotych.

Centrum położone jest w pobliżu planowanego skrzyżowania autostrady A1 i A2. Powierzchnia obiektu to 10 000 m2. Jest to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce. "Uruchomienie nowego centrum zapewni prawidłową i efektywną obsługę logistyczną klientów Complex SA. Zapewni tym samym lepszy zakres przepływów materiałów od przyjęcia do magazynu, do wysyłki i załadunku na zewnętrzne środki transportu.
Cała inwestycja zapewni redukcję kosztów przy jednoczesnym wzroście wydajności." - mówi Radosław Łodziato, Wiceprezes Zarządu COPLEX SA.
Na obecnym etapie prac zamontowane są już regały wysokiego składowania, które pomieszczą ponad 10 000 palet. Jednocześnie zakończono montaż 23 dynamicznych regałów windowych.
Następnie planowany jest montaż regałów przepływowych i przenośników.
Równocześnie z otwarciem centrum zostanie uruchomione laboratorium, umożliwiające m.in. dokonywanie precyzyjnych pomiarów parametrów produktów, kontroli ich jakości oraz analizy jakościowej materiału.

W I kwartale 2009 roku centrum zostanie wyposażone w automatyczną linię do konfekcjonowania, najnowsze, zaawansowane technologie regały dynamiczne do składowania towaru, a także zautomatyzowaną linię do kompletacji i wysyłki towaru.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej