Zakończenie I fazy Textorial Park

2008-07-18 16:20
Textorial Park
Autor: brak danych

Textorial Park to pierwszy kompleks biurowy klasy A w Łodzi. Obiekt został usytuowany na terenie dawnego imperium Karola Scheiblera przy ul. Fabrycznej 17 na Księżym Młynie.

Głównym elementem Textorial Park jest rewitalizowany magazyn bawełny, z 1890 roku, który został oddany do użytkowania w połowie 2008 roku. Dla odtworzenia dawnego charakteru tego miejsca inwestor, St. Paul's Developments Polska, postanowił zrekonstruować charakterystyczną stylową rampę o długości ponad 170 metrów. Historyczne otoczenie Księżego Młyna sprawiło, że projekt będzie unikalnym połączeniem XIX wiecznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Renowacją i konserwacją zarządzą zespół Project Management z firmy doradczej King Sturge. Komercjalizacją powierzchni biurowej i usługowej zajmie się dział najmu powierzchni biurowej King Sturge wspólnie z lokalna agencją AB Litwińska-Nieruchomości.
"Prace renowacyjne zabytkowego budynku trwają już od kwietnia 2007 roku. Najwięcej komplikacji przysporzyła istniejąca konstrukcja budynku. Obecnie roboty budowlane na wszystkich trzech budynkach nabierają rozpędu i zakończenie całego kompleksu jest planowane na styczeń 2009 roki. Trwają także przygotowania aranżacji biur dla najemców. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie również jest planowane na początek nowego roku" - powiedziała Jolanta Całka, Dyrektor Działu Project Management w King Sturge.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej