Zakończenie I etapu Malta Office Park

2009-01-07 13:39
Malta Office Park
Autor: Tebodin SAP-Projekt Malta Office Park - I etap

Zrealizowany przez Echo Investment I etap projektu biurowego Malta Office Park w Poznaniu uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Dokument został wydany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i uprawomocnił się 9 grudnia 2008 r.

Malta Office Park to sześć budynków biurowych, zlokalizowanych w Poznaniu przy ul. Abp Baraniaka 92, oferujących łącznie blisko 31 000 m2. powierzchni biurowej. Pierwszy etap projektu zakładał powstanie dwóch budynków o łącznej powierzchni do wynajęcia 7083 m2 i kubaturze 41 155 m3. Projekt realizowano od lipca 2007 r. do listopada 2008 r. Projekt kompleksu powstał w poznańskiej pracowni LITOBORSKI + MARCINIAK
Biuro Architektoniczne sp. z o.o.
Drugi etap budowy obiektu znajduje się w fazie zakończenia realizacji stanu surowego. W jego skład wchodzą trzy budynki dwa 5- i jeden 6-kondygnacyjny, oferujące łącznie ponad 13 000 m2. powierzchni najmu.  Jego budowa rozpoczęła się w kwietniu 2008 r., natomiast zakończenie przewidywane jest na październik 2009 r.

Po ukończeniu drugiego etapu budowy, inwestor - spółka Echo Investment, planuje rozpoczęcie realizacji kolejnego etapu inwestycji, który zakłada budowę szóstego i ostatniego 6-kondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni najmu ok. 7000 m2. Oddanie do użytku całego obiektu zaplanowano na 2010 r. Wszystkie budynki połączone są kondygnacją parkingu podziemnego. Cały kompleks zostanie wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, systemu bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. W ramach inwestycji deweloper przebuduje układ drogowy wokół kompleksu, dostosowując go do nowych potrzeb. Zastosowano popularny system 'open space' umożliwiający elastyczne podziały pięter i szerokie możliwości aranżacyjne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej