Wrocławski Hilton coraz bliżej

2009-12-07 16:24
Hilton we Wrocławiu
Autor: Wings Properties Tak będzie wyglądał hotel Hilton we Wrocławiu.

Budowla przypominająca wijącą się dżdżownicę ma powstać na działce przy Poczcie Głównej. Jej projekt przygotowała renomowana paryska pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture SARL. Jak dowiedzieliśmy się w firmie Wings Properties, która realizuje tę inwestycję, rozpoczęły się już wstępne działania przetargowe na wykonawcę - szczęśliwcy zostaną zaproszeni do dalszej rywalizacji o ten kontrakt.

Ekstrawagancka elewacja hotelu miała być skonstruowana z corianu umożliwiającego budowanie bez kątów prostych. Jednak materiał produkowany przez firmę Dupont nie jest dopuszczony na polski rynek przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Inwestorzy znaleźli jednak rozwiązanie problemu.
- Wykorzystamy hi-macs, który ma takie same plastyczne właściwości, ale jest wytwarzany przez działającą w Polsce firmę LG - wyjaśnia Asaf Gottesman. - Tworzywo to, w odróżnieniu od corianu, jest już przetestowane i nadaje się do wykorzystywania w zewnętrznych konstrukcjach. Nasz projekt ewoluuje, ale jest zbliżony do pierwotnego, właśnie dzięki zastosowaniu plastycznych okładzin z hi-macsu.

Projekt wrocławskiego Hiltona zdobył już wiele nagród. W 2008 roku na prestiżowych targach nieruchomości w Cannes został uznany za najlepszą inwestycję przyszłości w kategorii “Retail and Lei sure" (obiekt komercyjno - wypoczynkowy). I choć początkowo planowano oddanie go w 2010 roku, prace zostały wstrzymane.
- Dziura w ziemi przy Podwalu jest już gotowa na rozpoczęcie robót, badania archeologiczne już się zakończyły, zamontowaliśmy umocnienia betonowe. Liczymy, że przed świętami zakończymy rozmowy z bankiem na temat finansowania budowy i wtedy w marcu zaczynamy działać pełną parą. Już teraz zainwestowaliśmy 17 mln euro - mówi Ron Ben Shahar, prezes Wings Properties.

Budowa Hiltona kosztować ma w całości 95 mln euro. Główny wykonawca inwestycji zostanie wybrany na początku przyszłego roku. Hotel przy ul. Podwale powinien przyjąć pierwszych gości najpóźniej trzy miesiące przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w2012 roku. Poza pokojami hotelowymi dla 500 osób oraz basenem pomieści także apartamenty mieszkalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej