Wrocław z nowymi miejscami pracy. Panattoni buduje fabrykę we Wrocławiu

2021-06-02 16:44
Panattoni buduje fabrykę we Wrocławiu
Autor: Panattoni Nowa fabryka we Wrocławiu ma dać zatrudnienie 2500 pracownikom, a wyroby z niej mają trafić do 150 mln klientów

W magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławiu, czyli w dzielnicy Psie Pole, wybudowana zostanie fabryka dla dostawcy technologii w ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynki EMEA, czyli krajów leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Fabryka ma ruszyć już w styczniu 2022, a dzięki niej zatrudnienie znajdzie aż 2500 osób.

Obiekt będzie miał powierzchnię 40 000 m2, z czego 20 000 m2 zajmie strefa produkcyjna. W zakładzie będą produkowane przede wszystkim aparaty ortodontyczne, w tym przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Szacowane jest, że produkcja z fabryki dotrze do nawet 150 mln klientów.

Fabryka powstanie w formule BTO ((build to own, czyli obiekt wybudowany na wyłączność, jest jeszcze formuła BTS, czyli build to suit – obiekt szyty na miarę), zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold. Zakład zostanie wyposażony w systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także znacznie  oszczędzające energię elektryczną. Dzięki zastosowanym technologiom uda się ograniczyć zużycie CO2. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Wrocław przyciąga inwestorów

Jak podaje Panattoni, w rankingu Global Cities of The Future, Wrocław zajął najwyższe miejsce wśród polskich miast i jednocześnie pierwsze miejsce na świecie w kategorii małych i średnich miast. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewnia wygodne połączenia z nie tylko np. z Warszawą, ale również z Berlinem i Pragą. Położenie nowej fabryki daje możliwość szybkiego dojazdu do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia), a także łatwe dotarcie do centrum Wrocławia (15 minut jazdy samochodem) i międzynarodowego lotniska (30 minut). W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz PKP, co nie jest bez znaczenia dla przyszłych pracowników, a będzie ich sporo. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej