Wrocław z nowymi miejscami pracy. Panattoni buduje fabrykę we Wrocławiu

2021-06-02 16:44
Panattoni buduje fabrykę we Wrocławiu
Autor: Panattoni Nowa fabryka we Wrocławiu ma dać zatrudnienie 2500 pracownikom, a wyroby z niej mają trafić do 150 mln klientów

W magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławiu, czyli w dzielnicy Psie Pole, wybudowana zostanie fabryka dla dostawcy technologii w ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynki EMEA, czyli krajów leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Fabryka ma ruszyć już w styczniu 2022, a dzięki niej zatrudnienie znajdzie aż 2500 osób.

Obiekt będzie miał powierzchnię 40 000 m2, z czego 20 000 m2 zajmie strefa produkcyjna. W zakładzie będą produkowane przede wszystkim aparaty ortodontyczne, w tym przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Szacowane jest, że produkcja z fabryki dotrze do nawet 150 mln klientów.

Fabryka powstanie w formule BTO ((build to own, czyli obiekt wybudowany na wyłączność, jest jeszcze formuła BTS, czyli build to suit – obiekt szyty na miarę), zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold. Zakład zostanie wyposażony w systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także znacznie  oszczędzające energię elektryczną. Dzięki zastosowanym technologiom uda się ograniczyć zużycie CO2. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Wrocław przyciąga inwestorów

Jak podaje Panattoni, w rankingu Global Cities of The Future, Wrocław zajął najwyższe miejsce wśród polskich miast i jednocześnie pierwsze miejsce na świecie w kategorii małych i średnich miast. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewnia wygodne połączenia z nie tylko np. z Warszawą, ale również z Berlinem i Pragą. Położenie nowej fabryki daje możliwość szybkiego dojazdu do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia), a także łatwe dotarcie do centrum Wrocławia (15 minut jazdy samochodem) i międzynarodowego lotniska (30 minut). W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz PKP, co nie jest bez znaczenia dla przyszłych pracowników, a będzie ich sporo. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej