Panattoni inwestuje w Poznaniu. Już wkrótce Poznań z nowymi miejscami pracy

2021-05-27 12:45
Panattoni inwestuje w Poznaniu
Autor: Panattoni Panattoni buduje w Poznaniu obiekt BTS, w którym swoją działalność będą prowadzi m.in. firmy Zalando i DHL

Poznań nie jest już tylko miastem targowym, ale przede wszystkim miastem inwestycji. Przykładem niech będzie nowa inwestycja Panattoni, czyli obiekt magazynowy o powierzchni 105 000 m2 powstający w poznańskich Żernikach, w którym pracę już wkrótce najdzie 800 osób.

O wyborze Poznania, jako miejsca realizacji nowej inwestycji w Polsce, przesądziły przede wszystkim dobre położenie i infrastruktura, w tym bezpośrednie połączenie z autostradą A2 i możliwość dalszego szybkiego rozwoju. Panattoni jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, a inwestycja w Poznaniu to kolejna ogromna realizacja dla branży e-commerce. W podpoznańskich Żernikach powstaje bowiem obiekt BTS (bulid to suit, czyli „obiekt szyty na miarę”) o powierzchni 105 000 m2 m.in. dla Zalando czy DHL Supply Chain. Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie „Excellent”. W ramach realizacji Panattoni przygotuje m.in. wzmocnioną posadzkę, strefę VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIRów i samochodów osobowych i specjalne zatoczki dla busów i autobusów. Wiecha na obiekcie zawisła 21 maja 2021. Ukończenie budowy jest zaplanowane na sierpień. 

Jesteśmy dumni, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli realizować założenia strategii GO GREEN, w ramach której chcemy wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii w celu osiągnięcia neutralności emisyjnej naszych budynków na całym świecie – podkreśla Monika Duda, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce.

Zrównoważony rozwój i cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku łączy wszystkich partnerów tego przedsięwzięcia, a to wszystko dzieje się w Poznaniu…

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej