Wrocław: Skanska Property inwestuje w grunt

2010-07-28 13:51

Skanska Property Poland, deweloper zielonych powierzchni biurowych, który z Wrocławiem związany jest już dwiema inwestycjami, w wyniku publicznie ogłoszonego przetargu został właścicielem gruntu przy ul. Szczytnickiej 9.

Zgodnie z podpisaną z Urzędem Miasta Wrocław umową, firma ma 4 lata na doprowadzenie nieruchomości do stanu surowego zamkniętego. Obecnie trwają niezbędne procedury budowlane.

- Jesteśmy zobligowani podpisaną umową, by nieruchomość przy ul. Szczytnickiej 9 powstała w ciągu 4 lat”, – informuje Nicklas Lindberg, prezes Skanska Property Poland. - Zdajemy sobie sprawę z terminów - już teraz prowadzimy intensywne prace dotyczące zagospodarowania tej działki. Obecnie staramy się uzyskać decyzję o warunkach zabudowy, co w dalszej kolejności pozwoli nam ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Najnowsza inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu znajduje się przy ul. Szczytnickiej 9. Działka, którą deweloper kupił od Urzędu Miasta Wrocław w czerwcu 2010 roku zajmuje powierzchnię ok. 5800 m2.

- Jeszcze nie podjęliśmy decyzji dotyczącej projektu architektonicznego, według którego powstanie ta inwestycja. Jednocześnie umowa kupna/sprzedaży nie określa jaka nieruchomość ma powstać na tym terenie - zapewnia Waldemar Olbryk, dyrektor Regionu Południowej Polski w Skanska Property Poland. - Prowadzimy rozmowy z miastem i wsłuchujemy się w potrzeby przedstawicieli świata biznesu. Wrocław jest miastem dynamicznie się rozwijającym, a naszym celem jest wspieranie tego rozwoju.

Do tej pory Skanska Property wybudowała we Wrocławiu biurowiec Grunwaldzki Center, przy rondzie Reagana, a w kwietniu rozpoczęła prace budowlane przy ul. Strzegomskiej 36, gdzie z uwzględnieniem zasad zrównoważonego budownictwa wzniesiony zostanie kompleks biurowy Green Towers.
Jak wszystkie wzniesione przez Skanska Property budynki, również nieruchomość na nowo nabytym gruncie zostanie zrealizowana z wykorzystaniem energooszczędnych technologii i w zgodzie zasadami ekocertyfikacji GreenBuilding i LEED.

Skanska Property Poland wraz ze Skanska Property Czech Republic i Skanska Property Hungary tworzą grupę Skanska Commercial Development Europe. Skanska Property Poland jest częścią Grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa i rozwoju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej