Wokół lotniska Balice nowe centrum logistyczne

2011-08-30 17:46
Witek Logistic Airport Center w Balicach
Autor: Witek Logistic Airport Center

Jeszcze w tym roku w pobliżu krakowskiego lotniska Balice planowane jest otwarcie nowoczesnego centrum logistycznego. Będzie miało ponad 12 000 m2 powierzchni. Witek Airport Logistic Center bezpośrednio będzie przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących do portu lotniczego. Wykonawcą inwestycji jest krakowska firma Skalski.

Będzie najbliżej położonym obiektem tego typu w rejonie Portu Lotniczego Kraków - Balice. Inwestorem centrum jest Karolina Witek - właścicielka jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. metrów kwadratowych salonu wyposażenia wnętrz. Oprócz powierzchni przewidzianej pod magazyny, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego. Wysokość składowania w obiekcie będzie wynosić 9,5 m, a posadzki hali magazynowej przystosowane mają być do obciążeń 5000 kg/m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski. 

- Na całym świecie obsługa ruchu lotniczego i pasażerskiego to tylko mały fragment biznesu lotniskowego. Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski "airport city" może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski. Świadczy o tym m.in. widoczny już teraz duży popyt na powierzchnie magazynowe w rejonie lotniska - mówi Ryszard Wojewodzic odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.

Zgodnie z warunkami podpisanej umowy całość inwestycji realizowanej przez firmę Skalski ma być zakończona do końca października 2011 roku, łącznie z pozwoleniami na użytkowanie do końca listopada. Równolegle z tą inwestycją, trwa budowa należącego do grupy deweloperskiej zarządzającej powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie centrum logistycznego w Modlniczce.

Witek Logistic Airport Center
Autor: Witek Logistic Airport Center
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej