Wokół lotniska Balice nowe centrum logistyczne

2011-08-30 17:46
Witek Logistic Airport Center w Balicach
Autor: Witek Logistic Airport Center

Jeszcze w tym roku w pobliżu krakowskiego lotniska Balice planowane jest otwarcie nowoczesnego centrum logistycznego. Będzie miało ponad 12 000 m2 powierzchni. Witek Airport Logistic Center bezpośrednio będzie przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących do portu lotniczego. Wykonawcą inwestycji jest krakowska firma Skalski.

Będzie najbliżej położonym obiektem tego typu w rejonie Portu Lotniczego Kraków - Balice. Inwestorem centrum jest Karolina Witek - właścicielka jednego z największych w Krakowie, liczącego 35 tys. metrów kwadratowych salonu wyposażenia wnętrz. Oprócz powierzchni przewidzianej pod magazyny, inwestor przewiduje dużą kilkusetmetrową powierzchnię zaplecza administracyjno-biurowego, place parkingowe i manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego. Wysokość składowania w obiekcie będzie wynosić 9,5 m, a posadzki hali magazynowej przystosowane mają być do obciążeń 5000 kg/m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Grupa Skalski. 

- Na całym świecie obsługa ruchu lotniczego i pasażerskiego to tylko mały fragment biznesu lotniskowego. Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski "airport city" może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski. Świadczy o tym m.in. widoczny już teraz duży popyt na powierzchnie magazynowe w rejonie lotniska - mówi Ryszard Wojewodzic odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.

Zgodnie z warunkami podpisanej umowy całość inwestycji realizowanej przez firmę Skalski ma być zakończona do końca października 2011 roku, łącznie z pozwoleniami na użytkowanie do końca listopada. Równolegle z tą inwestycją, trwa budowa należącego do grupy deweloperskiej zarządzającej powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie centrum logistycznego w Modlniczce.

Witek Logistic Airport Center
Autor: Witek Logistic Airport Center
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej