Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Malta

2007-06-06 18:04
Galeria Malta
Autor: brak danych

Hiszpańska firma Neinver ukończyła pierwszy etap robót ziemnych przy realizacji Galerii Malta w Poznaniu. Z tej okazji 29 maja 2007 roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt. Budowa wielofunkcyjnego centrum będzie kosztowała dewelopera 125 mln euro.  

Pierwszy etap prac budowlanych Galerii Malta rozpoczął się pod koniec stycznia 2007 roku. Grunt na działce został poddany pracom mikroniwelacyjnym i przygotowany do wylania fundamentów.

Nowe centrum handlowe firmy Neinver powstanie na ośmiohektarowej działce, która mieści się na skrzyżowaniu ulic abp. Antoniego Baraniaka i Katowickiej. Malta będzie liczyła 153 tys. mkw. powierzchni, z której 52 tys. mkw. zajmą sklepy, punkty usługowe, wielosalowe kino, centrum rekreacji oraz kawiarnie i restauracje. Powstanie także parking na 2000 samochodów. Pracę w galerii znajdzie około 1500 osób z regionu.
Projekt Galerii Malta powstał dzięki połączeniu sił dwóch pracowni: Ewy i Stanisława Sipińskich z Poznania i APA Wojciechowski z Warszawy. Architekci zaprojektowali obiekt nawiązujący formą do otoczenia. Centrum będzie trzykondygnacyjne. Zostanie wykonane ze szkła i stali. Wokół galerii powstanie teren zieleni urządzonej z miejscami do rekreacji i rozrywki. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building. Oddanie do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej