Wmurowanie kamienia węgielnego pod Galerię Rumia

2008-02-07 12:03
galeria rumia
Autor: brak danych

Wmurowaniem kamienia węgielnego, 5 lutego 2008, firma Polimieni oficjalnie rozpoczęła budowę Galerii Rumia.

Polimeni Organization jest amerykańską firmą specjalizującą się w budowie małych centrów handlowych w mniejszych miastach i apartamentów nad morzem. Budowa w Rumi jest dla dewelopera drugą tego rodzaju inwestycją w województwie pomorskim. Polimeni buduje już bowiem w Słupsku.

 

Działka na której zbudowana zostanie galeria liczy ponad 1,6 ha. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 39 tys. mkw, z czego pod wynajem przeznaczono 15,3 tys. mkw.  Budowa potrwa około 22 miesięcy. Koszt inwestycji szacuje się na 32 mln EUR. Galeria będzie miała do dyspozycji 460 miejsc parkingowych i siedem poziomów, w tym trzy handlowe. Polimeni rozpoczął już proces komercjalizacji. Polimeni jest spółką amerykańską, dla której Polska była pionierskim zagranicznym rynkiem. Pierwszą inwestycją firmy jest Galeria nad Jeziorem w Koninie, kolejną Galeria Gniezno i Galeria Ostrowiec. Obecnie Amerykanie planują rozpoczęcie budowy galerii handlowych w Częstochowie, Przemyślu, Juracie, Pucku i Jastrzębiu Zdroju. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej